Spotkanie Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła

ImageRodzina Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej działa w ramach struktur Rodziny Ogólnopolskiej. Spotyka się przy wielu okazjach tematycznie związanych z osobą Patrona. Dwa razy w ciągu roku odbywają się spotkania Społecznej Rady, których gospodarzem jest każdorazowo inna szkoła. Podczas tych spotkań opracowywany jest kalendarz spotkań Rodziny, plan działań wychowawczych i innych związanych z Osobą Patrona. Jest też okazja do dzielenia się problemami i doświadczeniami w pracy wychowawczej. 17 marca 2015r. nasza szkoła była już po raz drugi gospodarzem takiego spotkania. Rozpoczęło się ono od części roboczej, w której oprócz członków Społecznej Rady uczestniczyli dyrektorzy i przedstawiciele szkół noszących imię Jana Pawła II z terenu diecezji siedleckiej. Mieliśmy też zaszczyt po raz pierwszy gościć w murach naszej szkoły Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdę, który jest duchowym opiekunem .

Spotkanie Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła 

 

Katechezę dotyczącą nawrócenia i wychowania wygłosił ks. Jacek Szostakiewicz. Szczególną uwagę zwrócił na to, że w pracy nauczyciela najpierw trzeba być człowiekiem a później nauczycielem, dyrektorem. Spotkanie zakończyło się dyskusją dotyczącą wysłuchanej katechezy.
Opracowanie: Siostra katechetka  Halina Rynn

 

„Czas refleksji i nawrócenia” – część artystyczna

„Bóg rysuje każdemu życiu drogę niepowtarzalną, bezpowrotną…
Na tej drodze spotyka człowieka Pan.
Czasem, kiedy nie umiemy go rozpoznać, woła po imieniu.”
(Zofia Zawidzka „Spotkania”)

Młodzież z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II  zaprezentowała gościom montaż słowno- muzyczny „Czas refleksji i nawrócenia”.Myślą przewodnią programu były  słowa Jana Pawła II , zawarte w orędziu na Wielki Post pt.„W krzyżu wezwanie do nawrócenia”:
„Tak więc nawrócenie się do Boga przez modlitwę łączy się z zwróceniem się do człowieka. Będąc wymagającymi wobec siebie i wielkodusznymi wobec bliźnich, w sposób konkretny i równocześnie społeczny wyrażamy nasze nawrócenie. Przez pełniejszą solidarność z ludźmi, z cierpiącymi, a zwłaszcza z pozostającymi w potrzebie, łączymy się z Chrystusem cierpiącym i ukrzyżowanym”
(Orędzie na Wielki Post,28.02.1979 r.)
Jan Paweł II w całym  nauczaniu, mówiąc o człowieku, który jest drogą Kościoła, ukazywał Boga bogatego w miłosierdzie, a także człowieka, który jest naszym bratem. Prowadzący  uroczystość uczniowie:Justyna Niewęgłowska i Michał Sobocki podkreślili, że celem  spotkania w Rodzinie Szkół Jana Pawła II jest  wspomnienie  osoby  Patrona Jana Pawła II, jego nauczania i życia pełnego wiary, nadziei i miłości.
Na program artystyczny złożyły się  recytacje utworów  polskich poetów oraz występy wokalne solistów z towarzyszeniem chóru. Z autorskimi aranżacjami piosenek wystąpiły przed publicznością Karolina Gawryszuk („Odnawiam duszę”), Justyna Niewęgłowska („ „I tylko mnie poprowadź”) i Aleksandra Korczyk(„Tak mnie skrusz, tak mnie złam”).W duecie  Justyna Niewęgłowska i Aleksandra Korczyk zaśpiewały:”Nic nie musisz mówić…”.Na zakończenie Aleksandra Korczyki  Justyna Niewęgłowska przepięknie  zaśpiewały wraz z chórem „Quo vadis Domine”.W montażu poetyckim wystąpili:Diana Gasiuk, Karolina Petlak, Oktawia Kliszczewska, Michał Sobocki, Katarzyna Kiesewetter, Justyna Niewęgłowska.
W programie udział wzięli: Justyna Niewęgłowska,Michał Sobocki, Aleksandra Korczyk, Karolina Gawryszuk,Wioletta Domańska, Anna Stefaniuk, Paweł Świć, Marta Murawka, Kamil Kordula, Damian Kołodziejczyk, Luiza Korulczyk, Natalia Koczkodaj, Bartłomiej Kmiecki, Magdalena Jarmosiewicz, Olga Filipiuk, Marlena Kaczorowska, Klaudia Michalska, Ewelina Całus, Klaudia Pawlina, Monika Mitura, Patrycja Jesionek, Katarzyna Ziarek, Izabela Szwaj, Aleksandra Rymuszka, Ewelina Wiater, Elwira Nestoruk, Aleksandra Skowron, Karolina Galińska, Daria Piętka, Michał Górecki, Paulina Zarzecka, Bartłomiej Lubczuk, Natalia Wójtowicz, Karolina Parać, Paulina Stankiewicz,Diana Gasiuk, Karolina Petlak, Oktawia Kliszczewska, Katarzyna Kiesewetter. Na pianinie akompaniowała Aleksandra Słowikowska
Opieka artystyczna nad młodzieżą:
Część wokalna (przygotowanie solistów i chóru)- Pani Iwona Słowikowska
Część literacka- Pani Dorota Krasucka, Jolanta Bilska
Oprawa plastyczna-Siostra Katechetka  Halina Rynn

 

Opracowanie: Jolanta Bilska

 

Spotkanie Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła 

Więcej kliknij tutaj