Technik usług fryzjerskich

Kwalifikacje jakie uzyskuje uczeń kształcący się jako technik usług fryzjerskich:

  • FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich EGZAMIN pod koniec drugiego semestru klasy trzeciej
  • FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur EGZAMIN pod koniec drugiego semestru klasy czwartej

Nauka trwa 5 lat.

Przedmioty rozszerzone

matematyka

chemia

Uczniowie mogą uczestniczyć w bezpłatnych stażach zawodowych w Grecji oraz w przedsiębiorstwach na terenie naszego kraju, za które otrzymują wynagrodzenie.

Technik usług fryzjerskich to zawód dla wszystkich młodych ludzi, którzy są pomysłowi , kreatywni, cenią sobie niezależność, mają poczucie piękna i estetyki. W ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu kształcenie prowadzone jest w nowoczesnych, świetnie wyposażonych pracowniach fryzjerskich.

Na zajęciach nauczysz się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, strzyżenia włosów, profesjonalnej stylizacji fryzur oraz wykonywania zabiegów koloryzacji włosów. W czasie nauki mamy dostęp do oprogramowania i sprzętu komputerowego do badania struktury włosa oraz wykonywania projektów fryzur. uczniowie naszej szkoły uczestniczą dodatkowo w zajęciach Innowacji pedagogicznej -„Elementy Kosmetyki Upiększającej” podczas której poznają tajniki zawodu kosmetyczka: wykonywania makijażu, stylizacji wykonywaniu

Uczniowie uczestniczą w Międzynarodowych Targach Fryzjerskich, wyjeżdżają na praktyki zagraniczne gdzie mają możliwość doskonalenia i zdobycia dodatkowych umiejętności oraz zapoznania się z pracą fryzjera w innym kraju.

Zapotrzebowanie na usługi fryzjerskie stale rośnie. Absolwent technikum usług fryzjerskich znajdzie zatrudnienie w renomowanych salonach fryzjerskich czy fryzjersko – kosmetycznych, charakteryzatorniach w teatrach czy telewizji, studiach fotograficznych, perukarniach.

Współczesny fryzjer to ważna postać w życiu każdego, komu nie jest obojętny jego wygląd. Więc jeśli interesuje Cię

– świat mody

– profesjonalny makijaż i kreowanie fryzur

– pragniesz poznać tajniki profesjonalnego fryzjerstwa

– chcesz rozwijać swoje pasje i fantazję

To ten kierunek jest właśnie dla Ciebie!