Mechanika pojazdów samochodowych

Szkoła Branżowa I Stopnia w zawodzie mechanika pojazdów samochodowych

Kwalifikację jaką uzyskuje uczeń kształcący się jako mechanik pojazdów samochodowych:

  • MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych EGZAMIN pod koniec drugiego semestru klasy trzeciej

Nauka trwa 3 lata.

Mechanik pojazdów samochodowych wybierając ten zawód mechanika pojazdów samochodowych nauczysz się obsługiwać, diagnozować i naprawiać pojazdy. Poznasz tajniki motoryzacyjne na zajęciach w salach specjalistycznych przeznaczonych do zdobywania umiejętności praktycznych z obsługi i naprawy pojazdów. Poznasz budowę samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli a nawet maszyn i ciągników rolniczych. Będziesz mógł podjąć pracę jako mechanik pojazdów samochodowych, pracować w transporcie, w biurze obsługi klienta serwisu samochodowego, w sklepie z częściami w studiu autodetalingu, w auto kasacji i w każdej innej profesji gdzie wymagana jest znajomość mechaniki. Mechanik pojazdów samochodowych może także prowadzić usługi motoryzacyjne w formie własnej działalności gospodarczej w zakresie wykonywania przeglądów podzespołów i zespołów stosowanych w pojazdach samochodowych, diagnozowania stanu technicznego podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych oraz wykonywania napraw pojazdów samochodowych, jak również obrotu częściami zamiennymi i materiałami eksploatacyjnymi do pojazdów samochodowych.

Mechanik pojazdów samochodowych to dobry zawód i dobrze płatna praca, to właściwy kierunek dla ludzi, których pasją jest motoryzacja.