Radzyńska Samochodówka na Targach Motoryzacyjnych Motor Show 2017

Uczniowie klas samochodowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Radzynia Podlaskiego byli na wycieczce na Targach Motoryzacyjnych Motor Show w Poznaniu. Przedtem jednak, uczestnicy odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu – największej świątyni w Polsce. Mieli również okazję zwiedzić fabrykę i  centrum szkoleniowe firmy Tip – Topol, które znajduje się w Pobiedziskach niedaleko Poznania. Tip –Topol, specjalnie dla nas zorganizował szkolenia, w ramach których uczniowie poznali technologię napraw ogumienia, prawidłowy montaż i demontaż oraz wyważanie niskoprofilowych opon sportowych i typu Run Flat, funkcjonowanie magazynu produktów i całą logistykę transportu części z fabryki do odbiorcy,  najnowszy sprzęt, który wchodzi na rynek serwisów oponiarskich. Kolejny dzień to przede wszystkim zwiedzanie ekspozycji na TM Motor Show, na których uczniowie mogli podziwiać najnowsze samochody i motocykle, które będą dostępne na rynku motoryzacyjnym w  Polsce. Dzięki udziałowi w Press Day, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w premierach światowych marek samochodów na rynek polski, a także spotkać ciekawych ludzi min. Jerzego Dudka, Krzysztofa Hołowczyca, Jakuba Bielaka, Adama Kornackiego, Łukasza Byśkiniewicza oraz wielu innych.

 ZSP

Podczas targów,grupa uczniów po wcześniejszych kwalifikacjach, uczestniczyła w finałach konkursów, zdobywając  miejsca na podium oraz wyróżnienia.
– 6 kwietnia rozegrany został finał II Mistrzostw Mechaników w Ratownictwie Drogowym, w którym uczniowie radzyńskiej samochodówki zostali wyróżnieni za poprawne wykonywanie algorytmu pomocy ofiarom wypadku drogowego.
– 7 kwietnia został rozegrany finał 23 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z 4 klasy technikum pojazdów samochodowych. Byli to: Adam Kawka, Damian Siwek i Rafał Bobruk, którym indywidualnie nie udało się zdobyć podium, lecz jako drużyna szkoły wypracowali 4 miejsce w rankingu najlepszych szkół samochodowych, za co otrzymaliśmy puchar.  W konkursie brało udział 255 uczniów z 65 szkół z Polski i nasza 4 lokata potwierdza wysoki poziom kształcenia kierunku samochodowego w naszej szkole.
– 7 kwietnia został rozegrany także finał III Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Lakierników, w którym uczniowie technikum pojazdów samochodowych: Krzysztof Mitura, Marcin Sarnacki, Konrad Parać i Michał Uchaniuk, mogli rywalizować z dwudziestoma zespołami najlepszych młodych lakierników w Polsce. Niestety nie udało się wywalczyć miejsca na podium, lecz już sam udział w finale jest dla nich sukcesem i wyróżnieniem. Jak stwierdził Marcin Sarnacki „zdobyłem doświadczenie i wiedzę, teraz mamy czas na to, żeby przygotować się do kolejnych mistrzostw i znaleźć się na podium.”
– również 7 kwietnia odbyła się gala wręczenia certyfikatów i dyplomów w ramach Akademii Renowacji za odrestaurowane motorowery. Zwiedzający mogli podziwiać motorower wyremontowany w naszej w szkole, należy podkreślić że jest to wyjątkowe wydarzenie, praca uczniów i nauczycieli z Radzynia Podlaskiego była prezentowana na scenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i dostępna dla wszystkich miłośników motoryzacji, którzy przybyli na Motor Show 2017 a w tym roku było ich ponad 135 tys. osób.
Gratulujemy uczniom i nauczycielom samochodówki.