„SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE” – finał wojewódzki

ImageW dniach 20-21 maja 2010 r. na bazie obiektów Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim odbył się Finał Wojewódzki Zawodów Sportowo-Obronnych „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE”. Dwudniową rywalizację rozpoczęło uroczyste otwarcie, w którym uczestniczył Pan Krzysztof Babisz Lubelski Kurator Oświaty. Zawody obejmowały 5 konkurencji: bieg na orientację, strzelanie z karabinka sportowego, bieg sprawnościowy, rzut granatem, udzielanie pomocy przedmedycznej. W zawodach uczestniczyło 5 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców wyłonionych podczas zawodów rejonowych (114 zawodników z 38 szkół).

 

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś zawodnicy zwycięskich drużyn (I-III miejsce) puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe (sprzęt sportowy) ufundowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. 

Nasza drużyna w składzie Patrycja Szwed, Monika Gruchoła, Emilia Rybak, zajęła bardzo dobre IV miejsce, nieznacznie punktowo ulegając drużynom z Ostrowa Lubelskiego, Janowa Podlaskiego i Tarnogrodu. Był to pierwszy start na zawodach wojewódzkich naszych dziewcząt. 

Klasyfikacja końcowa
1. Zespół Szkół Ostrów Lubelski
2. Zespół Szkół Janów Podlaski
3. Zespół Szkół Ekonomicznych Tarnogród
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Radzyń Podlaski
5. Zespół Szkół Technicznych Puławy
6. Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji Lublin

mt_gallery:SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE 2010. Foto:M.Gruchoła 

Foto: Monika Gruchoła 

Więcej kliknij tutaj