„Lubelskie smaki 2016” – ZSP Radzyń Podlaski na I miejscu

Image4 czerwca na Placu Teatralnym w Lublinie odbyła się VIII edycja ogólnopolskiego konkursu „Lubelskie Smaki”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało „Kuchnia Polska”.
Do rywalizacji przystąpiły zakwalifikowane na podstawie zgłoszeń reprezentacje szkół gastronomicznych. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą i praktyką w przygotowaniu konkursowych potraw na bazie produktów charakterystycznych dla Lubelszczyzny, takich jak policzki wieprzowe, kaszanka, maliny czy buraki czerwone. Jakość, smak i kreatywność uczestników oceniało profesjonalne międzynarodowe Jury w składzie: Marek Rybacki, Sebastian Humski, Silwia Castano z Finlandii, Danillo Galhardo z Brazylii, Wolfgang P. Menge z Niemiec, Wojciech Harapkiewiecz oraz Szymon Szlendak. Organizatorem „ Lubelskich Smaków” jest Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, a doradcą merytorycznym konkursu jest Stowarzyszenie Kucharzy, Euro-Toques Polska.
Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowały się dwa zespoły dwuosobowe uczniów Technikum żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim:
1. Bartłomiej Lubczuk i Natalia Koczkodaj (kl. II tg), którzy przygotowali: danie główne- policzki wieprzowe w sosie z czarnego bzu, podane na pszenicy z blanszowaną komosą,  grilowaną pieczarką,  burakiem oprószonym świeżym chrzanem oraz przekąskę-kasztanki w płatkach migdałowych podane na sosie musztardowym z galaretką malinową,
oraz
2. Natalia Siwczuk i Maciej Strzelczyk (kl. III tg), którzy przygotowali danie główne- roladki z policzków wieprzowych faszerowane śliwkami w sosie czekoladowym z burakiem pieczonym, chipsami z topinamburu i kaszą owsianą z krwawnikiem oraz przekąskę-małże św. Jakuba z kaszanką i musem marchewkowo-imbirowym oraz sosem malinowo-miętowym.

Image 

Po zaciekłej rywalizacji kulinarnej Jury za przygotowane potrawy przyznało 1 miejsce
na podium Bartłomiejowi Lubczukowi i Natalii Koczkodaj!
Zakwalifikowane drużyny do konkursu przygotowywali nauczyciele praktycznej nauki zawodu ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim: Agnieszka Śledź i Jacek Michalak.
Gratulujemy sukcesu uczniom i nauczycielom oraz życzymy kolejnych!
Więcej zdjęć z konkursu na stronie: https://www.facebook.com/gastronomiaZSPwRadzyniu/

mt_gallery:"Lubelskie smaki 2016" - ZSP Radzyń Podlaski na I miejscu 

Więcej kliknij tutaj