„Kpiny i kpinki dla chłopaka i dziewczynki”

Image9 grudnia 2008 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana pawła II miał miejsce Konkurs Recytatorski pt."Kpiny i kpinki dla chłopaka i dziewczynki", w którym wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły. Szczególną popularnością cieszył się on wśród klas 1lg, 2la, 1la, 1tg i 1lp.

 

Jury w składzie: Ewa Kot, Małgorzata Więcławska i Renata Sieromska, zaszczytne pierwsze miejsce przyznało Gabrieli Szcześniak (3lb) za fragment "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza, drugie Monice Sawickiej (2la) za wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. "Trzy anioły" oraz trzecie miejsce Łukaszowi Szymeckiemu Szymecki (3lg) za fragment utworu pt. "Arystokratka" Zamiotowa. Wyróżnienia otrzymały: Patrycja Chlebiej (2la) za wiersz Mariana Załuckiego "Maseczka kosmetyczna" i utwór własnego autorstwa pt. "Kobieta o kobiecie", a także Anna Kaznowska (1tg) za "Balladę o trzęsących się portkach" Mariana Załuckiego. Organizatorów mile zaskoczył poziom wystąpień wszystkich wykonawców, którzy często dostosowywali gesty sceniczne i strój do tematyki przezentowanych utworów. Konkurs pokazał, że słowem poetyckim można się świetnie bawić i że nie zawsze jest mu "nie po drodze" z młodym pokoleniem. Serdecznie zapraszamy do brania udziału w tego typu inicjatywach. Foto: R.Sieromska

mt_gallery: 

Galeria zdjęć z konkursu

Więcej kliknij tutaj