Przedstawiciele znanych firm szkolą uczniów ZSP

ImageW minionym tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II odbyło się szkolenie specjalistyczne dla uczniów technikum pojazdów samochodowych pt. „Przewody zapłonowe prawda i mity” z cyklu szkoleń firmy SENTECH  przeprowadzone  przez firmę  GG Profits Sp. Z O.O.  z Pabianic.
Szkolenie zostało zorganizowane z inicjatywy mgr inż. Wojciecha Mackiewicza we współpracy z działem Marketingu  SENTECH reprezentowanej przez panią  manager Małgorzatę Kluch.

Przedstawiciele znanych firm szkolą uczniów ZSP

Uczniowie mieli okazję poznać najnowsze rozwiązania technologiczne elementów układów zapłonowego  oraz  typowe niesprawności, diagnostykę i sposoby naprawy.  Jednym z zagadnień szkolenia było poznanie budowy przewodu „wire wound”, który  został wykonany w technologii Heavy Duty (HD), co oznacza, że jest przystosowany do pracy ciągłej w trudnych warunkach. Zostały też zaprezentowane materiały z których produkuje się przewody zapłonowe a wśród nich  materiały teflonowe oraz silikonowe, rdzenie ferromagnetyczne i węglowe.
Uczniowie nabyli wiedzę i umiejętności, które ułatwią im naukę na kolejnych etapach kształcenia oraz zwiększą szansę zatrudnienia na rynku pracy. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat  ukończenia szkolenia, który będzie ważnym (dla przyszłych pracodawców) dokumentem poświadczającym uzyskanie dodatkowych umiejętności zawodowych. Dyrektor szkoły Grażyna Dzida jest przekonana, że to spotkanie edukacyjne, to początek owocnej współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim z firmą Profits Sp. Z O.O. z Pabianic, która będzie przebiegała z obopólną korzyścią dla obu instytucji. 

mt_gallery:Przedstawiciele znanych firm szkolą uczniów ZSP 

Więcej kliknij tutaj