Przedsiębiorczy Gimnazjalista

17 maja 2017 roku odbył się Finał II edycji Konkursu „PRZEDSIĘBIORCZY GIMNAZJALISTA”. Organizatorem rywalizacji młodych ekonomistów był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Celem konkursu było promowanie postaw przedsiębiorczych wśród uczniów oraz zwiększanie zainteresowania wiedzą o gospodarce. Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich gimnazjów powiatu radzyńskiego i ościennych. Przebiegał  w dwóch etapach. Etap szkolny odbył się w kwietniu 2017 r. w 10 gimnazjach. Wyłoniono 51 gimnazjalistów, którzy otrzymali zaproszenie do udziału w finale. Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami zostali uroczyście powitani w murach szkoły  organizatora, przez Panią Dyrektor dr Grażynę Dzidę oraz uczniów Technikum w zawodzie technik ekonomista.

_DSC8285 Wyłonienie laureatów nastąpiło poprzez przeprowadzenie testu wiedzy zawierającego zarówno pytania zamknięte jak i otwarte. Po sprawdzeniu prac konkursowych i policzeniu wyników ustalono dziesięciu najlepszych uczestników.
Pani Dyrektor Grażyna Dzida ogłosiła wyniki, wręczyła nagrody i pogratulowała następującym gimnazjalistom:
I miejsce       Katarzyna Cieślak z Gimnazjum w Woli Osowińskiej,
II miejsce      Konrad Adamowicz z Gimnazjum w Wohyniu,
III miejsce    Natalia Konaszewska z Gimnazjum w Białce.

Wyróżnienia i nagrody otrzymali również:
Adam Filipiuk z Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Radzyniu Podlaskim,
Mikołaj Korólczyk z Gimnazjum w Białce,
Julia Litwiniec z Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Radzyniu Podlaskim,
Weronika Sposób z Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Radzyniu Podlaskim,
Izabela Bednarczyk z Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Radzyniu Podlaskim,
Norbert Duda z Gimnazjum w Trzebieszowie,
Natalia Sobieszek z Gimnazjum w Czemiernikach,
Maja Miszczak z Gimnazjum w Ulanie.

Uczestnicy konkursu zwiedzili szkołę oraz skosztowali smakołyków przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych oraz ich nauczycieli.
Dziękujemy wszystkim za udział w II edycji konkursu.” PRZEDSIĘBIORCZY GIMNAZJALISTA”  wpisał się w kalendarz uroczystości szkolnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję tego konkursu.