Praktyki zawodowe klasy 3 TH

W  dniu 9.03.2017r. mieliśmy okazję rozpocząć praktyki w zawodzie Technik Hotelarstwa, trwały one do 18.03.2017r. Miejscem, które umożliwiło nam nabycie doświadczenia była sieć hoteli DeSilva. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna część pojechała do Piaseczna, druga zaś do Wilanowa. Zarówno pierwsza jak i druga grupa mieszkała  w tych samych hotelach, w których odbywały się praktyki. W obu miejscach obowiązywał 8-godzinny system pracy na różnych stanowiskach w części gastronomicznej hotelu, operacyjnej oraz w części pobytowej. Po pracy każdy praktykant spędzał wolny czas według własnego uznania. Podczas 10-dniowych praktyk zawodowych zarówno w Wilanowie jak i w Piasecznie mieliśmy możliwość przekonania się, na czym tak naprawdę polega praca w branży hotelarskiej. Przede wszystkim nabyliśmy nowe umiejętności takie jak: obsługa śniadań, praca na restauracji, w barze hotelowym lub w kuchni oraz obsługa gości, radzenie sobie w sytuacjach stresowych, housekeeping (praca w części pobytowej hotelu). Wzbogaciliśmy wiedzę nabytą w szkole o doświadczenie. Próbą była również konieczność komunikacji z obcokrajowcami, którzy bardzo często korzystali z usług hotelu. Dodatkowo nauczyliśmy się, jak  przygotować bufet, obsługiwać konferencje, przerwy kawowe oraz  proste sprzęty hotelowe. Personel w hotelach był naprawdę wyrozumiały i życzliwy. Zawsze służył pomocą w trudnych sytuacjach, odpowiadał na nasze pytania. Każdego dnia również mogliśmy liczyć na pyszne posiłki przygotowane przez restaurację hotelową, która  dbała by każdy znalazł coś dobrego dla siebie.
Nie było łatwo sprostać wszystkiemu, ale udało się. Z dnia na dzień nasze umiejętności poprawiały się. Pomimo zmęczenia, był to owocny czas dla obu grup, każdy mógł sprawdzić się  na co go stać, a nad czym musi jeszcze popracować.
Po powrocie z Warszawy każdy z nas miał za zadanie udać się do hotelu, wybranego przez siebie na kolejne 10 dni praktyki zawodwej. Były to hotele w miejscowościach takich jak: Kock, Biała Podlaska, Radzyń Podlaski, Siedlce, Czechowice – Dziedzice. Każdy z nas nauczył się czegoś nowego, np. wydawania śniadań, obsługi  gości podczas imprez okolicznościowych, przygotowywanie jednostek mieszkalnych na przyjazd gości, obsługi sprzętu hotelowego i wiele innych ciekawych umiejętności przydatnych w  zawodzie hotelarza.
Cała nasza 18-osobowa grupa była bardzo zadowolona z praktyk, które odbyliśmy w minionym miesiącu. Bardzo dużo się nauczyliśmy, a przy okazji miło spędziliśmy czas. Był to również czas wolny od szkoły, który każdy z hotelarzy wypełnił zdobyciem nowych doświadczeń, poznaniem nowych ludzi oraz miejsc i za to dziękujemy Dyrekcji i opiekunom  z naszej szkoły oraz pracownikom wszystkich hoteli. Praktyki te były wspaniałym przeżyciem.  Będziemy je zawsze miło wspominać.