Powołanie Szkolnego Koła Caritas

Image5 kwietnia 2016 r. na hali widowiskowo-sportowej naszej szkoły miało miejsce uroczyste przekształcenie funkcjonującego od wielu lat Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkolne Koło Caritas. Społeczność ZSP oraz przybyli goście mieli okazję do rozważań w czasie przygotowanego przez młodzież montażu słowno-muzycznego, potem zaś obserwowali wręczenie 73. legitymacji członkom Koła z rąk zastępcy Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej, ks. Marcina Gochnia. Pani Dyrektor Grażyna Dzida złożyła podziękowanie na ręce pani Pedagog, Bożenny Kotowskiej za dotychczasową pracę, zaznaczając iż jest dla niej pełna uznania. Opiekunami przekształconej formacji mają być: Aleksandra Ostapowicz, Renata Sieromska oraz ks. Grzegorz Suwała. Idea wolontariatu zawsze cieszyła się wśród naszej młodzieży dużym zainteresowaniem i jesteśmy pewni, że tak pozostanie.
Ponadto dotychczasowi opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu chcieliby złożyć podziękowania na ręce Parafialnego Zespołu Caritas, działającego przy parafii św. Trójcy w Radzyniu Podlaskim za wieloletnią owocną współpracę.

Powołanie Szkolnego Koła Caritas 

Więcej kliknij tutaj