Policyjny Tor Sprawnościowy – Finał Mistrzostw Szkoły

Image21 marca 2014r. na hali wodowiskowo-sportowej przy ZSP im. Jana Pawła II po raz pierwszy odbyły się finały Mistrzostw Szkoły w Policyjnym Torze Sprawnościowym. Celem tego konkursu było wyłonienie najsprawniejszego ucznia w szkole, zapoznanie młodzieży z zasadami przeprowadzania testu sprawnościowego w formie toru przeszkód obowiązującego przy rekrutacji do Policji oraz propagowanie zasady fair-play podczas rywalizacji sportowej a także w trakcie kibicowania.

Policyjny Tor Sprawnościowy - Finał Mistrzostw SzkołyPolicyjny Tor Sprawnościowy - Finał Mistrzostw SzkołyPolicyjny Tor Sprawnościowy - Finał Mistrzostw Szkoły 

Po wcześniej przeprowadzonych eliminacjach, w których startowali uczniowie z całej szkoły do finału awansowało 12 osób z najlepszymi czasami. Po oficjalnym otwarciu zawodów, którego dokonali wicedyrektorzy pani Grażyna Dzida oraz pan Wiesław Korólczyk, zawodnicy przystąpili do konkurencji. Emocje, które towarzyszyły podczas rywalizacji były naprawdę wysokie, a poziom sportowy stał na najwyższym poziomie co można było zobaczyć po osiąganych wynikach. Jak zacięta była to walka przekonaliśmy się po ostatnim zawodniku. Okazało się, że, aby wyłonić zwycięzcę potrzebna będzie dogrywka, ponieważ Stefaniak Jarosław i Lotek Radosław uzyskali ten sam a zarazem najlepszy czas (1’03,4). Po dogrywce (czyli kolejnym pokonaniu toru) lepszy okazał się Stefaniak Jarosław pokonując tor w  czasie 1’02,14; lepszy od Lotka Radosława o 2 sekundy. Po tej zaciętej walce i sklasyfikowaniu wszystkich zawodników nastąpiło zakończenie zawodów, podczas którego dokonano wręczenia pucharów oraz nagród rzeczowych dla pierwszej trójki przez wicedyrektorów. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Inicjatorem tych zawodów był pan Zbigniew Zaniewicz natomiast nad sprawnym przebiegiem finału czuwali nauczyciele wychowania fizycznego pani Katarzyna Magier, pan Bogdan Fijałek, pan Sebastian Magier.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1.    STEFANIAK JAROSŁAW – 2lc – 1’02,14
2.    LOTEK RADOSŁAW – 2ls  – 1’03,4
3.    PIEŃKO JAKUB – 3ls – 1’04,3

4.    PASZKOWSKI ADRIAN – 4ts – 1’06,27
5.    KACZOR ADAM – 2ls – 1’06,37
6.    KAWKA ADAM – 1ts – 1’08,25
7.    DRĄG PIOTR – 3s – 1’08,91
8.    PODSTAWKA PAWEŁ – 2ts – 1’09,39
9.    CIOŁEK RAFAŁ – 2be – 1’09,64
10.    SOBIESZEK JAKUB – 2ts – 1’10,0
11.    JARASZEK MARCIN – 2ts – 1’10,25
12.    KOWALCZYK MATEUSZ – 2ts – 1’11,07
13.    WALASZEK GRZEGORZ – 3s – 1’11,42

 mt_gallery:Policyjny Tor Sprawnościowy - Finał Mistrzostw Szkoły

Więcej kliknij tutaj