Pogranicze kultur

ImageUczniowie z klasy 1 la Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim realizują projekt „Pogranicze kultur” w ramach Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego.

17 i 18 października 2008 roku byliśmy jedną z dwunastu grup uczniów i nauczycieli zaproszonych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej na konferencję podsumowującą działania w projekcie „Wspólna przeszłość- wspólna przyszłość”.

Spotkaliśmy się w Centrum Dialogu w Warszawie aby podzielić się doświadczeniami i zaprezentować efekty pracy nad projektami. Wzięliśmy udział w wykładach poświęconych wielokulturowości, w warsztatach i pokazach filmowych. ImagePodczas festiwalu projektów uczniowskich zaprezentowaliśmy efekty pracy nad projektem „Pogranicze kultur”. Każda szkoła otrzymała własne stoisko i przygotowała ekspozycję. Zaproszeni goście: Agata Tomaszewska z Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego , Tomasz Liszewski z Krajowego Ośrodka Badań nad Zabytkami, oraz Magdalena Wróblewska z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego analizowali i omawiali efekty pracy uczniów przedstawione na poszczególnych stoiskach. Alicja ImagePacewicz, Dyrektor Programowy Centrum Edukacji Obywatelskiej wyraziła się z uznaniem o uczniowskich przedsięwzięciach. Jest to zachęta do dalszej pracy nad projektem, który uczy szacunku wobec historii i różnorodności kulturowej i religijnej.

Więcej na temat  Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego można przeczytać tutaj.

Więcej kliknij tutaj