PoczytajMy – projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej

ImageOd września 2016 roku uczestniczę w  projekcie "PoczytajMy" Centrum Edukacji Obywatelskiej. Polega on na spotkaniach z grupą dzieci, czytaniu utworów oraz wspólnej zabawie. Pierwsze spotkanie z podopiecznymi radzyńskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej "Mój Dom"  w Radzyniu Podlaskim odbyło się 29 października. Odwiedzam  dzieci dwa razy w miesiącu , najczęściej w sobotę. Razem czytamy jakiś krótki utwór,  następnie rozmawiamy na dowolne tematy. Podczas  każdego spotkaniu nie może  zabraknąć  zabawy. Gramy w kalambury, układamy puzzle, rysujemy lub po prostu żartujemy. Dzieci bardzo to lubią i nie brakuje im  ciekawych  pomysłów. Bardzo często pracujemy w grupach, co w przyszłości ułatwi im nawiązywanie kontaktów  i nauczy współpracy z innymi. Ostatnio podczas robienia łańcucha świątecznego opowiadaliśmy sobie wzajemnie o  planach na przyszłość. Każdy już teraz myśli, co chciałby robić w dorosłym życiu. Po ukończeniu liceum chcę studiować  psychologię albo pedagogikę, aby móc  pracować z małymi dziećmi.

Udział w projekcie daje mi wyobrażenie, jak może wyglądać taka praca. Jestem wdzięczna dyrekcji, wychowawcom i dzieciom za zaufanie i  możliwość odwiedzania  placówki opiekuńczo-wychowawczej "Mój Dom". Każde spotkanie  jest dla mnie bardzo ważne.

mt_gallery:PoczytajMy 

Więcej kliknij tutaj