Patrol wędrowniczy ZSP na zlocie drużyn Chorągwi Lubelskiej ZHP

30 września 2017 roku w Lublinie odbył się zlot drużyn Chorągwi Lubelskiej ZHP. Uczestniczyli w nim również przedstawiciele I Szczepu Harcerskiego „Infinity” im. hm. M. Stagrowskiego w Radzyniu Podlaskim, w tym pięcioosobowa reprezentacja wędrowników z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w składzie : Anna Niewęgłowska 1lb, Natalia Pirogowicz 1lb, Monika Zarzycka 1ti, Kacper Król 1ti, Wojciech Zając 1 tgh.

Zlot był okazją do poznania historii, legend oraz zabytków miasta gdyż jego cele wpisywały się w obchody 700- lecia Lublina. Ponadto był sposobnością do spotkania i poznania harcerzy z całego województwa, wymiany doświadczeń oraz zainspirowania się nowymi pomysłami do działania. Dla harcerzy z I Szczepu przygoda z zabytkami, historią i walorami turystycznymi naszego województwa zaczęła się już jednak dzień wcześniej gdyż dodatkowo zwiedzili piękny i klimatyczny Kazimierz Dolny. Podczas warsztatów heraldycznych każdy miał niepowtarzalną okazję aby poznać tajniki tej dziedziny nauki i zaprojektować swój herb.