PaTPORT w ZSP

Image3 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyła się premiera spektaklu edukacyjno – profilaktycznego „Sekret” oraz uroczyste powołanie radzyńskiej grupy PaT, która będzie działać przy naszej szkole. Pani Dyrektor, Grażyna Dzida rozpoczęła uroczystość i przywitała licznie zgromadzonych gości, którzy uświetnili swoją obecnością, ten bardzo ważny dla naszej szkoły dzień. Mieliśmy przyjemność gościć:
– Pana Tadeusza Sławeckiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej ,
– insp. Jarosława Adamskego, Zastępcę Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji,
– insp. Grzegorza Jacha, pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego,  twórcę, inicjatora i autora idei „Profilaktyka a Ty",
– podinsp. Artura Rudnika, Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie,
– asp. Szt. Waldemara Dziedzica z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie,
– Starostę Radzyńskiego, Pana Lucjana Kotwicę,
– nadkom. Jerzego Czebreszuka, Komendanta Powiatowego Policji w Radzyniu Podlaskim,
– podinsp. Ireneusza Bogusza,Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Radzyniu Podlaskim,
– Panią Annę Michalak, Kierownika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim,
– Pana Mirosława Juszczyńskiego , Zastępcę Dyrektora I LO w Radzyniu Podlaskim,
– Panią Bożenę Marcinkowską, Dyrektor Gimnazjum Nr II w Radzyniu Podlaskim,
– asp. Barbarę Salczyńską,  Rzecznika Policji w Radzyniu Podlaskim,
– sierż. Damiana Wroszczyńskiego z Impresariatu PaT
– Panią Małgorzatę Popek, Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim.

PaTPORT w ZSP 

Gościliśmy również w naszej  szkole zespół realizujący w składzie: Paulina Prokopiuk – Lider Programu PaT na Lubelszczyźnie, Honorata Poturaj – Lider grupy chełmskiej, Magdalena Charęża – zastępczyni Lidera w chełmskiej grupie PaT oraz Wojciech Romanowicz – Lider grupy jabłońskiej, który przyjechał wraz ze swoją grupą oraz opiekunem, Panią Anną Gronowską.
 W spektaklu „Sekret” wzięli udział uczniowie I LO w Radzyniu Podlaskim, Gimnazjum nr 2 oraz ZSP w Radzyniu Podlaskim wraz z nauczycielkami: Panią Katarzyna Skrzeczkowską, Panią Elżbietą Żukiewicz, Panią Maddaleną Iwańczuk i Panią Joanną Wójcik – Demianiuk.
W dalszej części spotkania odbyło się powołanie PaTgrupy oraz jej Lidera, którym został Adrian Popławski, uczeń naszej szkoły. Opiekunem PaTgrupy została Pani Magdalena Iwańczuk.
Powołano również trzy PaTPORTY: pierwszy przy ZSP z kierownikiem Piotrem Zawadą i opiekunem Panią Magdaleną Iwańczuk, następny przy I LO z kierownikiem Martą Kojtych i opiekunem Panią Katarzyną Skrzeczkowską oraz PaTPORT przy Gimnazjum nr 2 z kierownikiem Joanną Głodek i opiekunem Panią Elżbietą Żukiewicz.
Spektakl został przyjęty przez widzów entuzjastycznie, aktorzy byli fenomenalni i otrzymali, od najbardziej wymagającej widowni, owacje na stojąco. Przesłanie skierowane do młodych ludzi miało zachęcić uczniów do inicjowania działań w obszarze profilaktyki uzależnień metodą twórczej działalności rówieśniczej.
 Niepowtarzalna atmosfera sympatii, wzajemnej akceptacji i radości wspólnego tworzenia  na długo pozostaną w naszej pamięci.  Już  cieszymy się na spotkanie w Chełmie, które odbędzie się 24 kwietnia oraz dwa kolejne: 30 maja w Siedlcach, natomiast 31 maja w Radzyniu Podlaskim.
Pragniemy podziękować Pani Dyrektor Grażynie Dzidzie, za wsparcie i koordynowanie prac warsztatowych, życzliwość i czas, który nam poświęciła.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej kliknij tutaj