Owocna współpraca z Inter Cars

         Zespół Szkół Ponadpodstwowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim jest jedną z 28 szkół patronackich Inter Cars. Firma ta jest liderem dystrybucji profesjonalnych narzędzi warsztatowych i części motoryzacyjnych. W ramach programu Młode Kadry szkoła otrzymała urządzenia do montażu i demontażu sprzęgieł firmy Schaeffler Polska Sp. Z o.o.. Przekazanie tych narzędzi odbyło się 14 lutego 2023 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.Z obsługą otrzymanych urządzeń zapoznał uczniów trener firmy Schaeffler Jerzy Horbaty, który podczas szkolenia technicznego w niezwykle przystępny sposób wytłumaczył zasady ich działania. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych odbył się również konkurs motoryzacyjny pod patronatem firmy Inter Cars. Na podium stanęli uczniowie 4 klasy technikum pojazdów samochodowych:

I miejsce – Adam Mikitiuk

II miejsce – Michał Rożen

III miejsce – Filip Kłos

Przedstawiciele firmy Inter Cars Pan Emil Ździebłowski i Pan Karol Sałata wręczyli zwcięzcom cenne nagrody.

          Współpraca z Inter Cars przyczynia się do podniesienia jakości kształcenia w zawodach technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. Uczniowie mają dostęp do nowoczesnych materiałów dydaktycznych. Mogą również uczestniczyć w wielu atrakcyjnych szkoleniach. Zyskują dzięki temu wiedzę i umiejętności, które będą mogli wykorzystać na egzaminach zawodowych oraz w przyszłej pracy.

          Koordynatorami programu Młode Kadry z ramienia Inter Cars jest Pani Magdalena Kucharska oraz Pan Emil Ździebłowski. Współpracę pomiędzy szkołą i Inter Cars zainicjowali nauczyciele Pan Wojciech Mackiewicz i Pan Stanisław Kania.