Opowiadania uczniów ZSP docenione w konkursie UMCS-u i Podlaskiej Fundacji Wspierania Talentów

ImageW lutym czworo uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II wzięło udział w ogólnopolskim konkursie na najlepsze opowiadanie „Opowiedzieć świat” organizowanym przez Instytut Filologii Polskiej UMCS oraz Podlaską Fundację Wspierania Talentów w Białej Podlaskiej. Konkurs stworzono z myślą o uzdolnionej literacko młodzieży celem promowania młodych talentów i podnoszenia kompetencji językowych związanych ze sztuką twórczego pisania. Uczestnicy mieli napisać opowiadanie na wybrany temat. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodych ludzi z całej Polski. Komisja oceniła 81 prac uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów UMCS-u. Wśród wyróżniających się prac znalazły się opowiadania uczniów naszej szkoły Gabrieli Niewęgłowskiej „1940”(nauczyciel prowadzący-  Dorota Krasucka) oraz Karola Biernackiego „Koniec wszystkich dni”(nauczyciel prowadzący  – Renata Sieromska). Utwory te zostaną opublikowane w zbiorze „Opowiedzieć świat” wydanym przez Podlaską Fundację Wspierania Talentów.

Gratulujemy młodym literatom i życzymy kolejnych sukcesów!                         

Więcej kliknij tutaj