Ogólnopolskie Zawody Pływackie

ImageOgólnopolskie Zawody Pływackie  o „Puchar Konrada Czerniaka” – II edycja

Pływalnia Aqua Lublin w Lublinie – 22 grudnia 2015

 Młodzi zawodnicy z MULKS „TECHNIK – ORION” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim pragnąc doskonalić swoje umiejętności i naśladować najlepszych wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich  o „Puchar Konrada Czerniaka”
Zawody zorganizowane zostały przez: Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Sportową Akademię Konrada Czerniaka, Lublin Miasto Inspiracji, MOSiR „Bystrzyca” Lublin oraz Aqua Lublin. Skierowane do zawodniczek i zawodników urodzonych w roku: 2002, 2003, 2004, 2005 i młodszych ( kategorie wiekowe).
Celem imprezy było:
1. Popularyzacja sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży.
2. Lekcja poglądowa techniki pływania delfinem w wykonaniu:
V-ce Mistrza Świata i Mistrza Europy Konrada Czerniaka.
W zawodach wzięło udział 493 zawodniczek i zawodników z 37 klubów z terenu całej Polski i zawodnik z włoskiego klubu Nuoto Milazzo A.S.D. Milazzo.
MULKS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim reprezentowało siedmiu zawodników, podopiecznych trenera Jacka Dębskiego. : Mikołaj Maciuk – 2006, Łukasz Opolski – 2006, Mikołaj Trykacz – 2006, Jakub Kałuszyński – 2005, Karol Świć – 2004, Rafał Musiatowicz – 2003 i Bartosz Trykacz – 2003,

Wyniki zawodników osiągnięte w poszczególnych konkurencjach:
50 m st. grzbietowym
Łukasz Opolski – 12 miejsce / 56 zawodników ( 4 miejsce w roczniku  2006 )
Rafał Musiatowicz – 14 miejsce / 21 zawodników
50 m st. motylkowym
Jakub Kałuszyński – 15 miejsce / 22 zawodników
Bartosz Trykacz – 27 miejsce / 38 zawodników
50 m st. klasycznym
Mikołaj Maciuk 10 miejsce / 37 zawodników ( 1 miejsce w roczniku  2006 )
100 m st. dowolnym
Łukasz Opolski – 17 miejsce / 46 zawodników( 5 miejsce w roczniku  2006 )
Mikołaj Trykacz – 21 miejsce / 46 zawodników( 6 miejsce w roczniku  2006 )
Mikołaj Maciuk – 25 miejsce / 46 zawodników ( 8 miejsce w roczniku  2006 )
Jakub Kałuszyński – 20 miejsce / 46 zawodników
Karol Świć – 29 miejsce / 42 zawodników
Rafał Musiatowicz – 26 miejsce / 38 zawodników
Bartosz Trykacz – 31 miejsce / 38 zawodników

Wspaniałym elementem zawodów był „Wyścig Mistrza”. Konrad Czerniak podczas pokazowego startu na dystansie  50 m st. motylkowym uzyskał wynik: 23,03 s
Pokaz wzbudził zachwyt młodych pływaków i był doskonałą motywacją do dalszej ciężkiej i wytrwałej pracy.  Po zakończeniu imprezy  mistrz spotkał się z młodymi pływakami, grupki dzieci robiły sobie z nim zdjęcia i otrzymywały autografy na koszulkach klubowych, czepkach lub zdjęciach przygotowanych przez organizatorów. Godzinne oczekiwanie na zdjęcie i autograf nie zniechęciło  nikogo.
Świetna organizacja imprezy, doskonała atmosfera zdrowej rywalizacji. Obiekt piękny –   po zakończeniu zawodów zwiedziliśmy go aktywnie. Do atrakcji pływalni należą ; wspinaczka na ściankę, zjeżdżalnia „piracka”, zjeżdżalnia rurowa, zewnętrzne baseny i szereg innych atrakcji zachęcających do zabawy nawet pomimo zmęczenia startami.    
Miłym akcentem było wymienienie Naszego Klubu przez spikera zawodów, pana  Ryszarda Kowalczyka jako najmłodszego klubu pływackiego uczestniczącego w zawodach.
Kolejną miłą i zaskakującą niespodzianką było zaproszenie Naszego Klubu przez organizatorów do udziału w cyklu imprez pływackich:  „ZAWODY O LAUR LUBELSKIEGO KOZIOŁKA 2016”.
Udział w zawodach był możliwy tylko dzięki zaangażowaniu rodziców zawodników, którzy ponieśli  koszty transportu i społecznej pracy trenera.
Były to ostatnie zawody w roku 2015. Łącznie braliśmy udział w 19 zawodach, w tym czterokrotnie w ogólnopolskich, sześciokrotnie w okręgowych ( wojewódzkich ) i lokalnych jak np. Mistrzostwa Radzynia, Mistrzostwa Puław, Mistrzostwa Lubartowa, Mistrzostwa Białej Podlaskiej. W zawodach wojewódzkich zdobyliśmy już wiele medali we wszystkich stylach pływackich. Nie zdobyliśmy jeszcze medali w zawodach ogólnopolskich, ale miejsca w pierwszej dziesiątce są dla mnie – trenera powodem do dumy.
Rok 2016 może okazać się ciekawym okresem. Planujemy uzyskać licencję PZP i LOZP, posiadamy sporą grupę wyszkolonych zawodników ( ponad 100 ), dorobek medalowy, doświadczenie, zainteresowanych, chętnych do współpracy  rodziców. Uzyskanie licencji jest warunkiem startu w zawodach liczących się do rankingu prowadzonego przez Polski Związek Pływacki – w tym Mistrzostwa Polski.

mt_gallery:Ogólnopolskie Zawody Pływackie  

Więcej kliknij tutaj