Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Pływackie

ImageW dniach 21-22.05.2016 r. na krytej pływalni H2O w Lublinie odbyły się najważniejsze zawody dzieci 10-11 lat. W  Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach Pływackich Dzieci 10 i 11 letnich  udział wzięło 152 zawodników i zawodniczek z 13 klubów  województwa lubelskiego. MULKS Technik-Orion przy ZSP w Radzyniu Podlaskim  reprezentowało 9 młodych pływaków: Syta Julia, Muniowska Martyna, Niewęgłowska Natalia, Gomółka Eliza, Mikołaj Trykacz, Łukasz Opolski, Mikołaj  Maciuk, Michał Danilczuk i Jakub Kałuszyński.
Radzynianie mimo,iż po raz pierwszy brali udział w zawodach tej rangi pokazali, się z bardzo dobrej strony zdobywając 4 medale (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy).. Na największe słowa uznania zasługują chłopcy z rocznika 2006 r, którzy w klasyfikacji końcowej okazali się najlepszą drużyną województwa lubelskiego, wyprzedzając drugą drużyne o prawie 400pkt. W końcowej klasyfikacji indywidualnej duży sukces odniósł Michał Danilczuk zajmując II miejsce w województwie. Pozostali chłopcy znaleźli się w pierwszej dziesiątce zawodów : IV Łukasz Opolski, V Mikołaj Trykacz i VII Mikołaj Maciuk. W klasyfikacji łącznej dziewcząt i chłopców rocznik 2006 drużyna uplasowała się na 5 miejscu, niestety na wynik końcowy wpływ miały  braki kadrowe wśród dziewcząt z tego rocznika.

Niestety również braki kadrowe zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt w roczniku 2005 spowodowały, że w klasyfikacji drużynowej nie mogliśmy liczyć na wysoką pozycję.. Drużyna z tego rocznika zajęła 9 miejsce.
Podobne zawody odbywają się  we wszystkich województwach  w Polsce. Wyniki wszystkich imprez zbierane są przez Polski Związek Pływacki i tworzony jest ogólnopolski  ranking najlepszych w kraju drużyn i zawodników. Do klasyfikacji drużynowej Klubu liczone są: 3 najlepsze wyniki w każdej konkurencji indywidualnej dziewcząt i chłopców. Oddzielnie dla każdego rocznika. Jest prowadzona również klasyfikacja łączna obu roczników.
  Opublikowany będzie również ogólnopolski indywidualny ranking wielobojowy z podziałem na dziewczęta i chłopców – wyłącznie dla zawodników startujących w 4 konkurencjach indywidualnych – suma punktów FINA uzyskanych we wszystkich 4 startach.
Wszystkim naszym reprezentantom i trenerowi Jackowi Dębskiemu gratulujemy bardzo dobrych wyników, rekordów życiowych oraz życzymy jak najwyższych pozycji w rankingu ogólnopolskim.
Poniżej wyniki poszczególnych konkurencji :
rocznik 2006
50m stylem dowolnym dziewcząt
15. Martyna Muniowska
20,Julia Syta
50m stylem dowolnym chłopców
3. Michał Danilczuk
4. Mikołaj Trykacz
7. Łukasz Opolski
13.Mikołaj Maciuk
50m stylem klasycznym dziewcząt
20. Julia Syta
22. Martyna Muniowska
50m stylem klasycznym chłopców
1.Danilczuk Michał
4.Maciuk Mikołaj
5.Opolski Łukasz
6.Trykacz Mikołaj
50m stylem grzbietowym dziewcząt
13. Syta Julia
27. Muniowska Martyna
50m stylem grzbietowym chłopców
2. Opolski Łukasz
4. Danilczuk Michał
8. Maciuk Mikołaj
9.Trykacz Mikołaj
100m stylem zmiennym dziewcząt
14.Syta Julia
20.Muniowska Martyna
100m stylem zmiennym chłopców
2.Danilczuk Michał
4.Trykacz Mikołaj
5.Opolski Łukasz
8.Mikołąj Maciuk
rocznik 2005
50m styl motylkowy dziewcząt
10.Niewęgłowska Natalia
50m styl motylkowy chłopców
5. Kałuszyński Jakub
100m styl grzbietowy dziewcząt
14 Gomółka Eliza
21Niewęgłowska Natalia
200m styl dowolny chłopców
4. Kałuszyński Jakub
100m styl klasyczny dziewcząt
9. Gomółka Eliza
15. Niewęgłowska Natalia
100m styl klasyczny chłopców
7. Kałuszyński Jakub
100m styl dowolny dziewcząt
10. Gomółka Eliza
17.Niewęgłowska Natalia
200m stylem zmiennym chłopców
6. Kałuszyński Jakub
Filmy i zdjęcia z zawodów dostępne na stronie https://www.facebook.com/TechnikOrion.plywanie/
Wyjazd współfinansowany ze środków zarządu powiatu w ramach zadania „Delfinek 2016 r”

mt_gallery:Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Pływackie 

Więcej kliknij tutaj