Odwiedziliśmy Sejm Rzeczpospolitej Polskiej

15 grudnia 2017 r. przedstawiciele naszej młodzieży odwiedzili w Warszawie dwa ważne miejsca. Pierwszym był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie razem z panem posłem Marcinem Duszkiem zwiedzaliśmy budynek Sejmu klucząc licznymi korytarzami, zaglądając do miejsc znanych z ekranu telewizora i słuchając opowieści o pracy parlamentarzystów na sali sejmowej jak i w kuluarach, czyli, np. na posiedzeniach komisji. W budynku Sejmu  upamiętnione zostały ważne wydarzenia historyczne, jak 1050 lecie Chrztu Polski czy nasz patron święty Jan Paweł II. Jego relikwie znajdują się w kaplicy sejmowej.

Drugim ciekawym miejscem było Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego mieszczące się w kilku budynkach najstarszej części uniwersytetu przy Krakowskim Przedmieściu. Oprócz sal wystawowych prezentujących oryginalne eksponaty z funkcjonowania uczelni w XIX w. byliśmy w miejscach, gdzie zwykli studenci raczej nie zaglądają, czyli w Złotej Sali przy gabinecie rektora oraz w sali obrad Senatu Uczelni.

Wyjazd do Sejmu towarzyszył I konkursowi „Młodzi Dyplomaci” zorganizowanemu przez biuro poselskie pana posła Marcina Duszka, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Towarzyszyli nam również uczestnicy konkursu oraz uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim oraz z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej.