Ochrona przeciwpożarowa – szkoli nas PSP

ImageZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim od lat współpracuje z różnymi lokalnymi instytucjami i zakładami pracy. Tym razem z inicjatywy nauczycielek p. mgr Anety Kondraciuk i p. mgr Katarzyny Magier  13 grudnia 2013 roku gościliśmy funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. mgr Krzysztofa Gomółkę, który wygłosił prelekcję na temat ochrony przeciwpożarowej.
W imieniu całej społeczności szkolnej  Miłego Gościa powitała p. wicedyrektor dr Grażyna Dzida, która zwróciła uwagę na ważna rolę takich spotkań w celu unowocześnienia i uatrakcyjnienia procesu dydaktyczno – wychowawczego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy pierwszej i drugiej technikum usług fryzjerskich. Przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP przedstawił zagadnienia związane z obowiązującymi regulacjami prawnymi dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, zasadami ewakuacji oraz użycia podręcznego sprzętu gaśniczego. Poinformował również o najczęstszych zagrożeniach pożarowych w salonach fryzjerskich oraz o podstawowych zasadach postępowania w razie wystąpienia zagrożenia. W trakcie spotkania poruszono również kilka zagadnień z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Ochrona przeciwpożarowa - szkoli nas PSP. Foto:M.FrączekOchrona przeciwpożarowa - szkoli nas PSP. Foto:M.FrączekOchrona przeciwpożarowa - szkoli nas PSP. Foto:M.Frączek 

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, świadczyły o tym liczne pytania po zakończonej prelekcji.  Przekazana wiedza będzie przydatna w dorosłym życiu naszym uczniom, jako przyszłym właścicielom lub pracownikom salonów fryzjerskich. Nikt nie zrobiłby tego lepiej niż specjalista w tej dziedzinie.  
Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II składa serdeczne podziękowania na ręce Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim st. bryg. mgr inż. Dariusza Gomółki za stałą współpracę z ZSP w ramach realizowanych projektów, akcji i zajęć edukacyjnych.
Liczymy na dalszą, tak owocną współpraca zwłaszcza, że planowane jest kolejne spotkanie związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Więcej kliknij tutaj