NOVOL szkoli nauczycieli z ZSP

ImageNauczyciele samochodówki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II uczestniczyli we wrześniu w szkoleniu zorganizowanym przez firmę NOVOL . Odbyło się ono  w Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku w Zespole Szkół Mechanicznych. W szkoleniu uczestniczyli nauczyciele z Białegostoku, Bydgoszczy, Moniek, a z naszej szkoły Karol Michalak i Wojciech Mackiewicz. Na czterodniowym szkoleniu trenowane były takie prace lakiernicze, jak: szlifowanie, maskowanie, odtłuszczanie powierzchni, nakładanie podkładów wypełniających, nakładanie  lakieru bazowego, a następnie aplikacja lakieru bezbarwnego, w tym zapoznaliśmy się z tajnikami cieniowania bazy i lakieru. Ostatni dzień szkolenia został poświęcony polerowaniu lakieru świeżego i odnowieniu już zniszczonego. Szkolenie zorganizowała firma Novol,  która  we współpracy z Fundacją Cooperatio organizuje Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Lakierników, w których to uczniowie muszą wykazać się znajomością najnowszych rozwiązań technologicznych proponowanych na rynku produktów lakierniczych. Novol to nowoczesna firma, która prowadzi ścieżkę edukacyjną, w której są szkolenia dla nauczycieli zawodowych szkół samochodowych i lakierniczych oraz szkolenia  uczniów. Tylko w taki sposób można przekazać najnowszą wiedzę dot. technologii procesu lakierniczego i najnowsze produkty lakiernicze.  Nasza szkoła współpracuje z  firmą Novol, dlatego też mamy dostęp do profesjonalnych szkoleń i materiałów lakierniczych, za co serdecznie dziękujemy.

Image 

Image Więcej kliknij tutaj