NOVOL szkoli najlepszych

ImageNOVOL szkoli najlepszych – nagroda dla Laureatów II Mistrzostw Młodych Lakierników

Uczniowie klas samochodowych  Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II  Radzyniu Podlaskim mieli okazje uczestniczyć w szkoleniu zorganizowanym przez producenta farb i lakierów samochodowych firmę NOVOL, która była głównym partnerem II Mistrzostw Młodych Lakierników zorganizowanych przez Fundację Cooperatio. Tu warto przypomnieć i podkreślić, że nasi uczniowie z Zasadniczej Szkoły Zawodowej zajęli 3 miejsce, co na 20 startujących zespołów jest świetnym osiągnięciem. Szkolenie pod tytułem „System renowacji pojazdów” było jedną z głównych nagród dla trzech zwycięskich drużyn Mistrzostw. W czasie szkolenia Fundację Cooperatio reprezentował Adam Niedzwiedzki, firmę NOVOL v-ce dyrektor Działu Szkoleń Tomasz Tomczyk oraz technik Krzysztof Grześkowiak.

NOVOL szkoli najlepszych

W pierwszym panelu szkolenia prowadzonym przez Pana Tomasza Tomczyka uczniowie zostali zapoznani z układem  warstwy  wierzchniej powłoki lakierniczej oraz z cyklem lakierniczym w produkcji samochodów. Uczniowie poznali metody i technologie stosowane podczas produkcji samochodów, aby dostrzec różnice w procesie pierwotnego lakierowania karoserii w zakładzie produkcyjnym a procesem naprawy powypadkowej w serwisie. Pan Tomasz Tomczyk wyjaśnił uczniom jakie wymogi musi spełniać powłoka lakiernicza, a także w jaki sposób możemy ją ocenić i jakiej udzielić gwarancji. Omówił też m.in. przebieg technologiczny naprawy serwisowej, budowę chemiczną produktów lakierniczych oraz najczęściej występujące wady lakiernicze (przyczyny ich powstania i sposobami naprawy). Pan Adam Niedzwiedzki z  Fundacji Cooperatio podsumowując stwierdził: „Prezentacja ta uzmysławia jak ważna jest organizacja, zarządzanie oraz dobór technologii i materiałów dla prawidłowego funkcjonowania serwisu lakierniczego. Jest to szczególnie ważne dla kadry zarządzającej serwisem dokonującym kompleksowych napraw. W związku z tym nie tylko sam lakiernik, ale i kadra zarządzająca powinna posiadać odpowiednią wiedzę o technologii i tak planować naprawy, aby zostały przeprowadzone w sposób gwarantujący zadowolenie klienta, co przyniesie pożądany efekt finansowy dla firmy.”  
Drugi etap to już zajęcia praktyczne z usuwania wady lakierniczych i zabiegi pielęgnacyjne nadwozia samochodu, które prowadził pan Krzysztof Grześkowiak. Uczniowie poznali zabiegi profesjonalnego polerowania lakieru samochodowego oraz system materiałów ściernych i polerskich QUATTRO, który jest przystosowanym zarówno do lakierów świeżo polakierowanych, jak i do odnowy starej powłoki.  Każdy z uczestników  mógł przekonać się osobiście jak należy postępować z narzędziami polerskimi i dostępnymi materiałami polerskimi. Szkolenie, które odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim jest jednym z elementów projektu współpracy ze  szkołami realizowanego przez Fundację Cooperatio.

mt_gallery:NOVOL szkoli najlepszych 

Więcej kliknij tutaj