Niezwykła lekcja historii w plenerze

Dnia 23 maja 2023 roku koordynatorki projektu Szkoła Pamięta, panie Agnieszka Frączek i Kamila Szyszko, zorganizowały niezwykłą lekcję historii w plenerze. Celem tej inicjatywy było poznanie  przeszłości ZSP. Nauczycielka historii Pani Teresa Filipiuk w niezwykle ciekawy sposób przybliżyła uczniom wydarzenia związane z założeniem naszej szkoły oraz jej funkcjonowaniem na przestrzeni lat. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądało szkolnictwo w Radzyniu Podlaskim od 1918 roku. Poznali sylwetki kolejnych dyrektorów szkoły oraz kierunki kształcenia. Następnym prelegentem był Pan Aleksander Osik, nauczyciel zajęć praktycznych. W swojej opowieści skupił się na działalności szkolnych warsztatów oraz na zajęciach praktycznych. Wszystkie te historie nabierały niezwykłej mocy dzięki temu, że przedstawiano je w miejscu, w którym niegdyś znajdowała się siedziba naszej szkoły. Ten piękny, słoneczny dzień pozwolił uczniom przenieść się w dawne czasy  i z zupełnie nowej perspektywy spojrzeć na szkołę, która wydawała im sie dobrze znana.