NIEZWYKŁA LEKCJA EDUKACJI PRAWNEJ LICEALISTÓW ZSP IM. JANA PAWŁA II W RADZYNIU PODLASKIM

W dniu 16 października 2023 roku uczniowie klas o profilu prawno-administracyjnym Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w rozprawie sądowej w Sądzie Okręgowym w Siedlcach. Przyszli prawnicy mieli okazję wysłuchać mów końcowych prokuratora, adwokata oraz wyjaśnień oskarżonego.

Sędzia Marek Manowiec przed rozprawą przedstawił młodzieży tajniki pracy sędziów, adwokatów i prokuratorów. Przybliżył też zasady i reguły procesowe związane z prowadzeniem spraw karnych, wskazał rodzaje przestępstw oraz udzielił wskazówek, jak należy zachować się w czasie rozprawy.

Wizyta w Sądzie Okręgowym w Siedlcach była dla uczniów niezwykłą lekcją, a może nawet inspiracją do wyboru przyszłego zawodu.