Nietypowa lekcja wychowania fizycznego w ZSP

Dnia 27.10.2017 uczniowie klasy sportowej  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w lekcji wychowania fizycznego prowadzonej przez reprezentanta Polski w piłce siatkowej plażowej Mateusza Paszkowskiego. Podczas zajęć młodzież doskonaliła własne umiejętności techniczne i taktyczne oraz uzyskała wiele cennych uwag co do sposobu wykonania poszczególnych ćwiczeń i elementów technicznych.  Sposób przeprowadzenia zajęć pozwolił ćwiczącym poczuć jak na co dzień trenuje ich starszy kolega Na koniec  zajęć uczniowie mieli możliwość  porozmawiania z Mateuszem, który chętnie odpowiadał na zadawane pytania.

        Mateusz Paszkowski jest wychowankiem naszego szkolnego klubu MULKS  TECHNIK – ORION. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął jeszcze w szkole podstawowej i kontynuował przez dwa lata w gimnazjum, pod  opieka trenera Wojciecha Blicharza. W trzeciej klasie reprezentował nasze województwo na turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale i tam dostrzeżono jego predyspozycje i talent. Zaowocowało to przeniesieniem do Szkoły  Mistrzostwa Sportowego do Łodzi gdzie kontynuował naukę w gimnazjum i liceum. W chwili obecnej jest studentem Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Jako zawodnik kadry narodowej młodzieżowej reprezentował nasz kraj na licznych zawodach i turniejach krajowych jak i międzynarodowych, a  od przyszłego sezonu będzie już uczestniczył w rozgrywkach pierwszej reprezentacji naszego kraju.

Rok 2013:

 • Mistrzostwa Świata U19 miejsce 33 (Portugalia)

Rok 2014:

 • Mistrzostwa Europy U18 miejsce 9 (Norwegia)
 • Mistrzostwa Polski Kadetów miejsce 3 (Oborniki Śląskie)
 • Puchar Bałtyku Kadetów miejsce 2 (Kołobrzeg)
 • Puchar Bałtyku Juniorów miejsce 3 (Kołobrzeg)

Rok 2015:

 • Mistrzostwa Europy U20 miejsce 17 (Cypr)
 • Mistrzostwa Europy U22 miejsce 17 (Portugalia)
 • Plaża Gotyku Juniorów miejsce 3 (Toruń)

Rok 2016:

 • Mistrzostwa Świata U21 miejsce 5 (Szwajcaria)
 • Mistrzostwa Europy U20 miejsce 8 (Turcja)
 • Mistrzostwa Europy U22 miejsce 25- kontuzja uniemożliwiła grę w turnieju (Grecja)
 • Plaża Gotyku miejsce 5 (Toruń)
 • Mistrzostwa Polski Juniorów miejsce 3 (Września)
 • Eliminacje Mistrzostw Polski Seniorów miejsce 2 (Zamość)

Rok 2017:

 • Mistrzostwa Świata U21 miejsce 9 (Chiny)
 • Mistrzostwa Europy U22 miejsce 5 (Austria)
 • Mistrzostwa Polski Seniorów miejsce 9 (Mysłowice)
 • Turniej Mistrzostw Europy Wschodniej Seniorów miejsce 9 (Armenia)
 • Turniej Mistrzostw Europy Wschodniej Seniorów miejsce 9 (Estonia)
 • Turniej Eliminacji Mistrzostw Polski Seniorów miejsce 2 (Poznań)
 • Puchar Polski w Siatkówce na Śniegu miejsce 1 (Białka Tatrzańska)
 • Turniej Lokalny w Czechach miejsce 4.

Dziękujemy Mateuszowi za przeprowadzoną lekcję i życzymy spełnienia wszystkich ambicji sportowych i zapraszamy ponownie do Radzynia do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.