Niecodzienna lekcja w ZSP – najlepszych w Polsce szkoli firma Autos

ImageW Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyło się szkolenie przeprowadzone przez firmę Autos, które było nagrodą za zajęcie I – ego miejsca w V Mistrzostwach Młodych Mechaników w Poznaniu.  Autos to największy w Polsce dystrybutor części zamiennych do pojazdów użytkowych, wyposażenia warsztatów oraz sieć serwisów samochodów ciężarowych. Pierwszy panel szkolenie dla naszych uczniów dotyczył diagnostyki i naprawy układu klimatyzacji w samochodach ciężarowych i osobowych. Uczniowie mieli okazję poznać prawne aspekty prowadzenia warsztatu serwisującego klimatyzacje samochodowe.  W drugim etapie szkolenia zaprezentowano sposoby badania pokładowych systemów diagnostycznych samochodu ciężarowego za pomocą specjalistycznego testera,  algorytm analizy wykrytej usterki i metody naprawy.

Dzięki życzliwości pana Janusza Chilimoniuka, właściciela firmy Mil Trans S.C., który udostępnił ciężarówkę, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z budową i praktyczną zasadą działania podzespołów samochodu ciężarowego. Uczniowie poznali także funkcjonowanie układu oczyszczania spalin w samochodzie ciężarowym, który spełnia Europejski standard emisji spalin – EURO 5, od strony praktycznej.  W  trakcie odbywającego się szkolenia naszą szkołę odwiedził prezes zarządu Fundacji Cooperatio współorganizatora V Mistrzostwach Młodych Mechaników pan Adrian Dekowski. Pan prezes sprawił nam ogromną niespodziankę, gdyż przyjechał ze swoimi pracownikami z firmy V8 Team, którzy zrobili krótki reportaż o naszej szkole i Technikum pojazdów samochodowym. Zachęcamy do obejrzenia efektu pracy ekipy V8 Team na naszym szkolnym facebooku: Samochodówka ZSP Radzyń Podlaski , znajdują się tam informację o samochodziarzach z ZSP.

ImageImageImageImage 

Więcej kliknij tutaj