Natalia Olszak Mistrzynią i Wicemistrzynią Polski Seniorów w Taekwon-do

ImageXXV Mistrzostwa Polski Seniorów Taekwon-Do w Ciechanowie zostały zorganizowane w terminie 8 – 10 czerwca 2012. Wzięło w nich udział 155 zawodników, reprezentujących 32 kluby, wyłonionych na podstawie turniejów kwalifikacyjnych w ramach Pucharu Polski w Pruszczu Gdańskim i Grand Prix w Kłobucku. Radzyński klub reprezentowały dwie zawodniczki, które wywalczyły sobie prawo startu w tej największej imprezie w Polsce. Bezkonkurencyjną zawodniczka w testach siły okazała się Natalia Olszak rozbijając wszystkie zadeklarowane deski. Doprowadziło to do dogrywki, gdzie Natalia pokonała między innymi Mistrzynie Świata Ewelinę Zając tym samym zdobywając tytuł Mistrzyni Polski!!!

Do złotego medalu Natalia dołączyła również srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski w walkach do 63kg przegrywając jedynie w finale z obecną Mistrzynią Europy. Bardzo dobrze na tej rangi zawodach pokazała się Katarzyna Ciężka, która jeszcze jako juniorka wywalczyła start w zawodach seniorskich i pokazała, że może wygrywać ze starszymi koleżankami. Kasia zdobyła brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Polski w walkach do 58kg przegrywając jedynie pojedynek o wejście do finału z obecną Mistrzynią Świata i Europy Iloną Działą. Dzięki tak dobrym wynikom Radzyń zajął 8 pozycja w klasyfikacji medalowej wśród klubów.
Był to ostatni start przed wakacyjną przerwą. Przed zawodnikami z Radzynia jeszcze egzamin klubowy, dzięki któremu miejmy nadzieje zdobędą stopnie umożliwiające udział w większej ilości turniejów, a następnie upragnione wakacje.

mt_gallery:XXV Mistrzostwa Polski Seniorów Taekwon-Do 

Więcej kliknij tutaj