Nasze Kulinarne Dziedzictwo – 3. edycja konkursu gastronomicznego

Image27 maja 2009 roku odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim trzecia edycja konkursu gastronomicznego Nasze Kulinarne Dziedzictwo zorganizowanego przez nauczycieli przedmiotów gastronomicznych pod dowództwem pań Małgorzaty Tokarskiej i Małgorzaty Jakubiuk. Do konkursowego boju zgłoszono 23 potrawy.

 

Oceniany był nie tylko smak, ale również historia związana z potrawą oraz sposób jej prezentacji. Konkursowiczów wspierali goście, wśród których znaleźli się: Starosta Radzyński Jerzy Kułak, Posłowie na Sejm RP Tadeusz Sławecki i Jerzy Rębek, Kierownik Urzędu Pracy Anna Ilczuk oraz Drektor OHP z Lublina. Najwyższą notę i uznanie komisji zdobyły kotlety z kaszy gryczanej przygotowane przez Katarzynę Szczygieł i Karolinę Matejczuk. Drugie miejsce to wiejskie śniadanie przygotowane przez Beatę Kusyk i Annę Komoń, zaś na miejscu trzecim znalazły się parowańce z mąki gryczanej z nadzieniem serowym autorstwa Małgorzaty Łaskawskiej.

Wśród potraw z których komisja wyłoniła zwycięzców były również: pyzy z soczewicą (Renata Musiatowicz), pierogi z farszem z grzybów i kaszy gryczanej (Magdalena Chojnacka i Małgorzata Blicharz), piegowaty placek (Damian Wójcik), pierogi z kapustą i grzybami (Karolina Belniak, Kinga Botwin), pyzy na parze z soczewicą (Iwona Cieślak, Anita Bieniek), marchwiak (Monika Kot, Monika Izdebska), komosa zasmażana (Monika Gil, Agnieszka Jodełko), placki ziemniaczane (Anita Grabek, Aneta Bosko, Łukasz Ślusarczyk),I M-ce o koltlety z kaszy gryczanej - Katarzyn Szczygieł i Karolina Matejczuk piernik wyborny (Dorota Leszcz), zupa drwala (Kamil MIchalczuk, Mariola Wójcik), podpiwek (Agnieszka Pacek, Anna Pacek, Aneta Tracz, Edyta Czeczko), wieprzowina z weka (Kamil Kubaczyński), szynka po żabikowsku (Ewelina Skrzeczkowska), chłodnik (Ewelina Łozowska, Aleksandra Botwin), sernik podlaski (Justyna Jara, Monika Łozowska), pstrąg w galarecie (Konrad Zając, Ewelina Wiśniewska), bigos (Grzegorz Szczepaniuk), kluski z makiem (Patryk Korulczyk), parowańce z truskawkami (Paweł Grochowski), pierogi z jabłkami i wiejską śmietanką (Krystian Myka).
Wyróżnieni otrzymali okolicznościwoe dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy konkursu nagrody niespodzianki – kubki.

 

Galeria zdjęć z konkursowych zmagań

Więcej kliknij tutaj