Nasza uczennica odwiedzi Parlament Europejski

Image28 lutego 2014 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Wiedza Biletem do Brukseli”.  Organizatorem Konkursu dla szkół z województwa lubelskiego jest poseł do Parlamentu Europejskiego, pan prof. Zbigniew Zaleski. Konkurs miał na celu rozbudzenie zainteresowań młodzieży  problematyką integracji kontynentu, życiem społecznym, politycznym oraz gospodarczym Polski w Unii Europejskiej. Miał też służyć rozbudzaniu motywacji i rozwijaniu zdolności w zakresie samodoskonalenia, jako ważnych cech młodego Europejczyka. Główną nagrodę – bilet do Brukseli, miał otrzymać zwycięzca etapu szkolnego!

Mieliśmy dużo szczęścia, ponieważ nasza szkoła została wyłoniona do udziału w drodze losowania i jako jedyna z powiatu mogła w nim uczestniczyć.
W konkursie zmierzyło się 16 uczestników z 8 klas. Rozwiązali test składający się z 35 pytań jednokrotnego wyboru, w tym 10 pytań w języku angielskim. 
Pan Andrzej Czubaszek, przedstawiciel europosła prof. Zbigniewa Zaleskiego, jednocześnie członek komisji konkursowej, podczas ogłaszania wyników stwierdził, że nasi uczniowie wykazali najwyższy poziom wiedzy, spośród dotychczasowych uczestników z innych powiatów województwa lubelskiego, w których on uczestniczył.
Laureatami konkursu zostali:
miejsce I – Olga Sobieszczańska  kl. 3 la
miejsce II – Arleta Strus  kl. 4 tfh
miejsce III – Adrian Zabielski  kl. 3 lcg
Konkurs Wiedzy o Unii EuropejskiejKonkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
Laureaci miejsca II i III otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.
Olga Sobieszczańska w dniach 1 – 2 kwietnia 2014 r. będzie gościć w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
Gratulujemy!!!

Więcej kliknij tutaj