MULKS – Sekcja pływacka

Image21 listopada zawodnicy MULKS „Technik – Orion”  przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim startowali w drugich eliminacjach ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci w ramach programu OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA w Warszawie, dzień później 22 listopada w prestiżowych wojewódzkich zawodach – Pływacka Liga „Szuwarek” w Krasnymstawie.

„OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA”
W Warszawie  Nasz Klub reprezentowali podopieczni trenera Jacka Dębskiego:
Mikołaj Maciuk, Michał Danilczuk, Łukasz Opolski i Mikołaj Trykacz. Osiągnęli bardzo dobre wyniki w walce z najlepszymi zawodnikami z całej Polski.. W zawodach wzięło udział 346 zawodniczek i zawodników z 39 klubów z roczników 2006 i 2007. W wyścigu na 50 m st. dowolnym wystartowało np. 75 zawodników z rocznika 2006. Każdy z zawodników miał prawo startu tylko w dwóch konkurencjach. Po trzech latach ciężkiej pracy, młodzi zawodnicy z „Technika” pływają już czterema stylami pływackimi, mają dopiero po dziewięć lat i stale doskonalą swoje umiejętności, a miejsca i uzyskane czasy są tego najlepszym przykładem.

50 m st. dowolnym
13 miejsce – Danilczuk  Michał‚   2006 r  czas: 37,84 s
17 miejsce – Trykacz  Mikołaj        2006 r  czas: 38,22 s
25 miejsce – Maciuk  Mikołaj         2006 r  czas: 40,99 s

50 m st. klasycznym
10 miejsce – Maciuk  Mikołaj         2006 r  czas: 51,39 s
18 miejsce -Trykacz  Mikołaj         2006 r  czas: 55,05 s

100 m st. zmiennym
7 miejsce  – Danilczuk  Michał‚    2006 r  czas: 1;40,73 s
10 miejsce – Opolski Łukasz           2006 r  czas: 1;47,85 s

Szczegółowe informacje:
megatiming.pl/zawody/ogolnopolskie-zawody-plywackie-dla-dzieci-od-mlodzika-do-olimpijczyka-roczniki-2006-i-2007-0

Następne eliminacje już w 2016 roku.

Pływacka Liga „Szuwarek”

W zawodach w Krasnymstawie wzięło udział 213 zawodniczek i zawodników z 16 klubów z terenu woj. lubelskiego.
Nasz Klub reprezentowało 22 pływaków, podopiecznych trenerów; Natalii Borysiuk i Jacka Dębskiego: Urszula Gepner, Michał Danilczuk  ,Mikołaj Maciuk, Igor Melchior, Mikołaj Trykacz, Łukasz Opolski, Eliza Gomółka, Jakub Kałuszyński, Zuzanna Gumieniak, Agata Kościuczyk, Weronika Kałuszyńska, Agata Szczuchniak, Natalia Danilczuk, Małgorzata Krupska, Dominika Górnik, Bartosz Kostrzewa, Bartosz Trykacz, Rafał Musiatowicz, Karol Świć, Nikodem Denisiuk, Michał Andryszczyk, Jakub Różycki.                 
Każdy z nich dał z siebie wszystko i osiągnął sukces na miarę swoich możliwości. Na słowa uznania zasługują zawodnicy z rocznika 2006 którzy już tradycyjnie zdobywają medale i cenne dla klubu punkty w swojej kategorii wiekowej oraz Jakub Kałuszyński. Kuba w swojej kategorii wiekowej musi rywalizować z  1, 4 i 8 zawodnikem  w Polsce (trzej z Klubu Wodnik Krasnystaw ). Do udanego należy zaliczyć debiut najmłodszej 8 letniej Urszuli Gepner, zabrakło jej niecałą sekundę do zdobycia punktowanego 6 miejsca

25 m st. motylkowym:
2 miejsce – Michał Danilczuk    2006

100 m st. dowolnym:
1 miejsce – Michał Danilczuk    2006
3 miejsce – Łukasz Opolski        2006
4 miejsce  – Mikołaj Trykacz     2006

100 m st. zmiennym:
6 miejsce – Jakub Kałuszyński 2005

W klasyfikacji medalowej zajęliśmy wysoką 7 lokatę.
W podsumowaniu rocznej rywalizacji tj. 6 rund najlepszymi zawodnikami MULKS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zostali:
2 miejsce – Michał Danilczuk     2006
4 miejsce – Łukasz Opolski         2006
5 miejsce – Igor Melchior           2006

Szczegółowe wyniki na stronie : http://www.megatiming.pl/zawody/liga-plywacka-szuwarek-vi-runda

mt_gallery:MULKS - Sekcja pływacka 

Więcej kliknij tutaj