Młodzież z ZSP na targach Drema i Furnica w Poznaniu

ImageW dniach 30.III – 01.IV.2011 młodzież z ZSP (klasy stolarskie i mechanicy samochodowi) odbyła w ramach programu "Atrakcyjne szkolenie zawodowe przyszłością uczniów ZSP w Radzyniu Podl." wycieczkę do Poznania na Międzynarodowe Targi Drzewne Drema i Furnica. To nie był jedyny punkt programu. Po drodze młodzież zwiedziła Muzeum Zabytkowych Pojazdów w Otrębusach oraz Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Niepokalanowie – miejsce pracy św. Maksymiliana Kolbe. W Jarocinie uczniowie mogli zobaczyć w Fabryce Obrabiarek Jaroma wiele nietypowych maszyn  służących do obróbki skrawaniem (frezarki bramowe, karuzelowe, szlifierki, stanowisko do cięcia wodą, obróbka ścierna przez śrutowanie i piaskowanie, malarnię oraz stanowiska montażowe). Pokazane było również stanowisko do wyważania statycznego i dynamicznego wałów. Natomiast obrabiarki gotowe typu strugarki, okleinarki uczniowie zobaczyli na stanowisku wystawowym Jaromy na Targach w Poznaniu dnia następnego.

Młodzież z ZSP na targach Drema i Furnica w Poznaniu 

Następnie uczniowie zapoznali się z produkcją narzędzi w fabryce Gopol w Jarocinie, gdzie mogli ujrzeć proces wytwarzania pił i frezów do cięcia drewna. Na trasie wycieczki było również muzeum w Kórniku, gdzie szczególnie zachwycił uczniów okrągły stół obrotowy wykonany z korzeni różnych drzew. Trzeci dzień wycieczki w całości poświecony był na zwiedzaniu ekspozycji Międzynarodowych Targów- Drema i Funica. Uczniowie podziwiali mnogość obrabiarek poszczególnych typów. O godz. 14:00 uczniowie uczestniczyli w finale konkursu „ Wyczarowane z drewna” na konkursie tym zostały wystawione 3 prace naszych uczniów.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej kliknij tutaj