Młodzież z ZSP na Międzynarodowych Targach Sprzętu Elektrycznego

ImageW dniach 22-25.03.2011 18 uczniów zasadniczej szkoły zawodowej i technikum samochodowego wzięło udział w imprezie obejmującej:
– Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego, Energetyki i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA,
– Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO,
– Targi Czystej Energii CENERG,
– Wystawę TELETECHNIKA.

 

Impreza była zorganizowana przez agencję SOMA w warszawskich halach wystawowych EXPO XXI. Młodzież mogła uczestniczyć w pokazach i demonstracjach sprzętu zorganizowanych przez wystawców z wielu krajów tzn.: Polski, Chin, Turcji, Niemiec, Słowacji, Czech, Litwy i Włoch. Wystawy przekonywały zwiedzających o zastępowaniu tradycyjnych źródeł światła lampami nowoczesnymi, o większej skuteczności świetlnej – głównie LED. Dużym zainteresowaniem cieszyły się odnawialne źródła energii takie jak kolektory słoneczne, baterie ogniw słonecznych, a także elektrownie wiatrowe. Młodzież mogła zapoznać się z nowoczesnym osprzętem instalacji elektroenergetycznych, linii kablowych i napowietrznych, a także urządzeniami i narzędziami stosowanymi elektroinstalatorstwie. Wystawcy byli przyjaźnie nastawieni do młodzieży szkolnej i chętnie obdarowywali ją różnymi gadżetami z wystaw. 🙂
W opinii uczestników i opiekunów wyjazd na targi był bardzo udany.

Wyjazd na targi odbył się w ramach programu „ATRAKCYJNE KSZTAŁCENIE ZAWODOWE PRZYSZŁOŚCIĄ UCZNIÓW ZSP w RADZYNIU PODL." współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

mt_gallery:Młodzież z ZSP na targach Międzynarodowych Targach Sprzętu Elektrycznego

Więcej kliknij tutaj