Młody Obywatel

Image1 marca 2012 roku  odbyły się w naszej szkole warsztaty Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu „Młody Obywatel”. Wspotkaniu brały udział klasy humanistyczne: 1la i 2 la. Zajęcia prowadzili Iza  Meyza i Piotr Cykowski- edukatorzy CEO. Na początku spotkania, by poznać się bliżej i przełamać pierwsze lody, zapoznaliśmy się z całą grupą. Zaraz potem  ustaliliśmy  własne zasady, których zobowiązywaliśmy się przestrzegać.  Po wszystkich formalnościach przystąpiliśmy do pracy. Naradziliśmy się w kwestii projektu wybranego  przez młodzież. Nosi on  tytuł: „Kultura czasu wolnego wczoraj i dziś”. Działania  nasze  mają  na celu utrwalenie wiedzy o przeszłości i współczesności  miasta .

Konkretnie ustaliliśmy dalsze cele, które chcemy osiągnąć. Opowiadaliśmy, jakie kroki zostały podjęte, by nasza praca była bardzo ciekawa oraz co zamierzamy zrobić w niedalekiej przyszłości. Niezmiernie pomogły nam  w tym ankiety wypełnione przez wybrane klasy w naszej szkole  na temat sposobów spędzania czasu wolnego oraz  wywiady  ze starszymi osobami z miasta i okolic. Dzięki temu wiemy,  jak to dawniej było z rozrywką i kulturą.
Dowiedzieliśmy się , jak pozyskiwać sojuszników  projektu i jak go wypromować. Oto kilka zalet naszego projektu:
•    budujemy wiarę we własne siły i możliwości
•    poprawiamy relacje i współpracę miedzy sobą
•    uczymy się nowych rzeczy
•    projekt daje nam radość tworzenia i możliwość ekspresji.

Efektem końcowym projektu ma być krótki film  o nas, radzyńskiej młodzieży, publiczna projekcja  i debata z udziałem przedstawicieli instytucji kulturalnych . Mamy nadzieję, że uda nam się sprawić, by życie w naszym mieście było ciekawsze pod względem kulturalnym. Wszak młodzi obywatele to my.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani  Izie  i Panu Piotrowi , że z taką łatwością przybliżyli nam zarys prawidłowego projektu. Jesteśmy także bardzo wdzięczni Pani  Jolancie Bilskiej za zorganizowanie spotkania oraz umożliwienie nam poszerzenia  naszych humanistycznych. horyzontów.

mt_gallery:CEO. Foto: Marta Wójcik 

Więcej kliknij tutaj