Młode Orły Temidy z ZSP

      Miło nam poinformować, że uczennice 2 klasy liceum ogólnokształcącego o profilu prawno-administracyjnym przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zakwalifikowały się do II etapu konkursu prawniczego „Alicja w Krainie Paragrafów”, organizowanego przez Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. Celem zmagań przyszłych prawniczek będzie napisanie projektu aktu oskarżenia oraz przeprowadzenie symulacji rozprawy sądowej. Uczennice wcielą się w role prokuratora, adwokata, świadków i oskarżonego. 

      Ze wszystkich szkół województwa lubelskiego eliminacje przeszło 8 drużyn. ZSP reprezentują uczennice klasy 2la: Małgorzata Dejryng, Wiktoria Koza, Aleksandra Nakonieczna, Wiktoria Pleszczyńska i Paulina Radomska. Jesteśmy dumni, że wśród zwycięzców pierwszego etapu znalazły się reprezentantki naszej szkoły. Trzymamy kciuki za sukcesy podczas kolejnych konkursowych zmagań.