Mistrzowie Ortografii z Internatu

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Tego dnia wychowankowie Internatu ZSP napisali dyktando rywalizując o tytuł „Mistrza Ortografii”.

Ortografia języka polskiego jest trudna. Można nawet powiedzieć, że bardzo trudna. Czasem dorośli mają z nią niemały problem. Jednak kilkunastu wychowanków Internatu ZSP postanowiło sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności przystępując do tegorocznej edycji konkursu, którego ideą jest promowanie poprawnej polszczyzny oraz szerzenie nawyku pracy nad poprawnością ortograficzną.

Podczas pisania dyktanda wszyscy musieli wykazać się doskonałą znajomością reguł ortograficznych. Uczestnicy świetnie radzili sobie z wszelkimi zawiłościami polskiej pisowni. Każdy z nich już został zwycięzcą pokonując zadania konkursowe. Ale laureatem nie może być każdy! Dlatego w Internacie ZSP tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Kinga Świderska (klasa IV Technikum usług gastronomicznych)! II miejsce zajęła Amelia Chmielewska – Chrobak (klasa II Technikum budowlane) a III miejsce Paulina Kurowska (klasa II Technikum usług fryzjerskich).

Gratulujemy!

Koordynatorem konkursu była Katarzyna Wodowska.