Mistrzowie łamigłówek z ZSP

Kolejnym sukcesem matematycznym uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim jest awans do finału lubelskiego Memoriału Urszuli Marciniak: Agaty Koczkodaj z klasy 3tbk i Jakuba Jaszczuka z klasy 3 tl.   

Memoriał Urszuli Marciniak to zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Organizatorem lubelskich zawodów jest Katedra Nauczania Matematyki i Informatyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie. Organizatorem głównym Memoriału jest Fundacja Matematyków Wrocławskich, współpracująca z Wydawnictwem Logi. Konkurs organizowany jest dla upamiętnienia Urszuli Marciniak – założycielki pierwszego specjalistycznego wydawnictwa łamigłówkowego w Polsce – LOGI. Zawody te mają na celu szerzenie i popularyzowanie logicznego myślenia oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków. Zwycięzcy kategorii „licealiści” i „dorośli” (po porównaniu wyników we wszystkich regionach) mogą brać udział w Mistrzostwach Polski w Łamigłówkach organizowanych przez Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej Sfinks z pominięciem eliminacji internetowych. Zwycięzcy Mistrzostw Polski biorą udział w Mistrzostwach Świata w Łamigłówkach organizowanych przez World Puzzle Federation.  

Szkolnym koordynatorem  konkursu Memoriał Urszuli Marciniak jest pani Sylwia Antoniuk. Dzięki jej wsparciu uczniowie opanowali nawet najtrudniejsze łamigłówki i udowodnili, że matematyka to nie tylko wzory, ale także nauka logicznego myślenia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.