Mistrzostwa Szkoły w wyciskaniu sztangi leżąc

ImageSukcesem sportowym i widowiskowym zakończyły się X Mistrzostwa Szkoły w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W piątek 21 marca na hali widowiskowo-sportowej przy ZSP im. Jana Pawła II 11zawodników rywalizowało o tytuły najsilniejszego ucznia w szkole. Jak co roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, a osiągane wyniki świadczyły o wysokim poziomie sportowym zawodów. Licznie zgromadzona publiczność mogła oglądać bardzo ciekawą rywalizację. Emocje były do ostatnich podejść, a w niektórych przypadkach o zwycięstwie decydowała waga ciała zawodnika ze względu na to, że zawody prowadzone były na podstawie punktacji formuły Wilks'a. Uwzględnia ona podniesiony ciężar i wagę zawodnika. Przed zawodami każdy zawodnik został zważony, miał trzy próby, w których sam ustalał dźwigany ciężar. W hali panowała sportowa atmosfera. Zawodnicy czekający na swój start kibicowali tym, którzy zmagali się ze sztangą.

Mistrzostwa Szkoły w wyciskaniu sztangi leżącMistrzostwa Szkoły w wyciskaniu sztangi leżącMistrzostwa Szkoły w wyciskaniu sztangi leżąc 

W klasyfikacji końcowej najlepszy okazał się Michał Sobianek z klasy 3tg, który wycisnął 157,5 kg uzyskując wynik 100,72 pkt. Drugie miejsce zajął Matysiewicz Sebastian z klasy 3e wyciskając 150 kg uzyskując 99,23 pkt., a trzecie Szelech Michał z 2be z wynikiem 125 kg i 97,66 pkt. Kolejność dalszych miejsc wygląda następująco: Duda Damian 4ts 137,5/93,00; Korulczyk Damian 125/90,18; Zarzycki Damian 2ti 117,5/80,1; Golec Marcin 3ti 125/80,08; Goździak Tomasz 3tsh 110/77,46; Grochowski Damian 2ts 92,5/70,82; Kawka Adam 1te 82,5/64,54; Wieczorek Karol 3s 65/52,37.

Otwarcia zawodów dokonał pan wicedyrektor Wiesław Korólczyk natomiast wręczenia nagród dokonała pani wicedyrektor Grażyna Dzida, która zwycięzcom wręczyła puchary oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego pan Zbigniew Zaniewicz oraz pani Katarzyna Magier, natomiast sędzią zawodów był były uczeń naszej szkoły Paweł Szczepaniec.

 

mt_gallery:Mistrzostwa Szkoły w wyciskaniu sztangi leżąc 

Więcej kliknij tutaj