Międzyszkolny Turniej Fryzjerski pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Image18 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim po raz drugi odbył się Międzyszkolny Turniej Fryzjerski. Konkurs adresowany był do uczniów szkół kształcących się w zawodzie fryzjer i technik usług fryzjerskich. Jego celem była popularyzacja zawodu i kształcenia zawodowego, rozwijanie i promowanie młodych talentów oraz przygotowanie młodzieży do startu w mistrzostwach Polski.
Organizatorami tego przedsięwzięcia byli nauczyciele przedmiotów fryzjerskich na czele z dyrektorem szkoły Panią Grażyną Dzida oraz Studio Fryzjerskie KAIROS. Szczególnym wyróżnieniem dla organizatorów i uczestników było objęcie tegorocznego Turnieju honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Cieszy nas, że z roku na rok konkurs spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. W II edycji udział wzięło 22 uczniów z 10 szkół z województwa lubelskiego i mazowieckiego.

Międzyszkolny Turniej Fryzjerski pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej 

Było nam bardzo miło gościć przedstawiciela Ministerstwa Edukacji Narodowej Pana Mateusza Śliżewskiego – specjalistę w Wydziale Jakości Kształcenia Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pana Wicestarostę Radzyńskiego Jana Gila oraz Dyrektorów szkół, których uczniowie brali udział w Turnieju.
Cieszymy się, że po raz drugi swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Kateryna Korolova Czempionka Pucharu Świata w Moskwie 2006r, Mistrzyni Europy, wielokrotna mistrzyni Ukrainy. Pokaz fryzury ślubnej i wieczorowej w wykonaniu mistrzyni, był atrakcją i wspaniałą lekcją sztuki fryzjerskiej, nie tylko dla uczestników ale także opiekunów i zgromadzonej publiczności. Cieszymy się, że Pani Kateryna Korolova, wspiera nasze inicjatywy i inspiruje młodzież do rozwijania swoich talentów, a tym samym przyczynia się do promocji zawodu fryzjer.
Czas zmagań konkursowych był wielkim stresem dla uczestników, ale też szansą pokazania swoich umiejętności. Fryzury z każdą minutą piękniały budząc podziw i zachwyt obserwatorów. Zawodnicy wykazali się pomysłowością, kreatywnością i profesjonalizmem. Udowodnili, że fryzjerstwo jest ich pasją. Na uwagę zasługuje fakt, że poziom wykonywanych prac z każdym rokiem jest coraz wyższy, co dobrze rokuje na przyszłe lata.  Sukcesy uczniów są również zasługą ich opiekunów, którzy każdego dnia rozbudzają w nich zamiłowanie do fryzjerstwa oraz wspierają w rozwijaniu zdolności i umiejętności.
Efekty wykonanych przez zawodników prac zostały ocenione przez komisję konkursową ,która przyznała następujące lokaty:
I miejsce – Maja Jezior (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie)
II miejsce – Paulina Bortmiczuk (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie)
III miejsce – Marcin Chomicki – Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego w Chełmie
Wyróżnienie – Magda Pająk  (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy potwierdzające udział w turnieju oraz upominki od sponsorów, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Byli nimi:
– Nomeno wyłączny dystybutor marki Revlon Professional
– Studio Fryzjerskie KAIROS właściciel Marlena Mańko
– Elgon
Nagrodą główną było szkolenie u Mistrzyni Świata Kateryny Korolovej we Lwowie. Swoją nagrodę dla laureata ufundowało również Ministerstwo Edukacji Narodowej, którą wręczył przedstawiciel MEN Pan Mateusz Śliżewski.
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu  i realizacji Międzyszkolnego Turnieju Fryzjerskiego.

GALERIA ZDJĘĆ 1

GALERIA ZDJĘĆ 2

Więcej kliknij tutaj