Mechanicy z ZSP w fabryce autobusów

ImageUczniowie klas samochodowych z ZSP uczestniczyli w wycieczce do fabryki autobusów Solaris zorganizowanej przez mgr inż. Wojciecha Mackiewicza. Jednak zanim udaliśmy się do fabryki odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu, największej świątyni w Polsce. Następnie udaliśmy się do Gniezna, gdzie w kwietniu odbędzie się1050 rocznica Chrztu Polski. W Gnieźnie obejrzeliśmy Archikatedrę gnieźnieńską a w niej zabytkowe drzwi przedstawiające żywot Św. Wojciecha. Na wzgórzu Lecha odwiedziliśmy pomnik Bolesław Chrobrego i pomnik Św. Wojciecha. Kolejnym, jednocześnie głównym punktem naszej wycieczki była fabryka autobusów Solaris, mieszcząca się w Bolechowie niedaleko Poznania. W fabryce zapoznaliśmy się z całym cyklem produkcyjnym autobusów miejskich o napędzie spalinowym, elektrycznym i hybrydowym. Wizyta w fabryce to praktyczna lekcja o podwoziach i nadwoziach pojazdów w tym przypadku autobusu, który poznaliśmy na wszystkich etapach produkcyjnych, zaczynając od szkieletu a kończąc na stanowisku przeglądu przed sprzedażą.

Mechanicy z  ZSP w fabryce autobusów 

Kolejny dzień wycieczki to wizyta na międzynarodowych targach motoryzacyjnych Motor Show, na których zobaczyliśmy nowości ze świata motoryzacji. W ramach Motor Show odbyły się targi techniki motoryzacyjnej, prezentujące narzędzia i sprzęt warsztatowy, który do tej pory uczniowie oglądali w książkach lub na stronach internetowych. Targi Motor Show to prezentacja motocykli i samochodów najnowocześniejszych i najlepszych marek. Każdy mógł zapoznać się z parametrami technicznymi tych pojazdów a także spróbować swoich sił za sterami np. porsche. W symulatorze można było doznać uczucia dachowania pojazdu, założyć alko gogle. Spotkaliśmy również znanych ludzi z branży motoryzacyjnej, aktorów, sportowców i redaktorów z telewizji.

mt_gallery:Mechanicy z  ZSP w fabryce autobusów 

Więcej kliknij tutaj