Matura 2008 – język rosyjski

ImageKończysz staż w Rosji. Przed wyjazdem do Polski chcesz sprzedać samochód. Zredaguj ogłoszenie, w którym: poinformujesz o sprzedaży samochodu, napiszesz, jak on wygląda, podasz jego zalety, określisz miejsce, gdzie można go obejrzeć; poinformuj o ofercie szkoły w zakresie języków obcych i zajęć pozalekcyjnych, wymień pomieszczenia w nowej szkole i opisz wyposażenie pracowni językowej, przedstaw nauczyciela, którego cenisz najbardziej i uzasadnij dlaczego. To dzisiejsze pytania na wypracowanie na maturze z języka rosyjskiego (poziom podstawowy).

Poniżej linki do arkuszy z przykładowymi odpowiedziami oraz transkrypcje tekstów.

 

Matura 2008 poziom podstawowy – arkusz

Matura 2008 poziom podstawowy – arkusz z przykładowymi rozwiązaniami

Matura 2008 poziom podstawowy – transkrypcja

Matura 2008 poziom rozszerzony cz.1 – arkusz

Matura 2008 poziom rozszerzony cz.1 – arkusz z przykładowymi rozwiązaniami

Matura 2008 poziom rozszerzony cz.2 – arkusz

Matura 2008 poziom rozszerzony cz.2 – arkusz z przykładowymi rozwiązaniami

Matura 2008 poziom rozszerzony – transkrypcja Więcej kliknij tutaj