Matura 2008 – język niemiecki

Image Znalazłeś/łaś pracę wakacyjną i musisz odwołać swoją wizytę u znajomej w Lipsku, Jesteś po egzaminie maturalnym – napisz jakie przedmioty wybrałeś i dlaczego, Być jedynakiem czy mieć liczne rodzeństwo, Podczas podróży wakacyjnej miałeś/łaś okazję gościć w niezwykłym lokalu gastronomicznym. Opisz go, uwzględniając wystrój lokalu, ofertę kulinarną oraz obsługę – to niektóre z tematów pisemnych na jakie mieli się wypowiedzieć abiturienci zdający dzisiejszą maturę z języka niemieckiego.

Poniżej do pobrania arkusze, transkrypcje nagrań oraz przykładowe odpowiedzi opublikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Matura 2008 poziom podstawowy – arkusz

Matura 2008 poziom podstawowy – arkusz z przykładowymi rozwiązaniami

Matura 2008 poziom podstawowy – transkrypcja

Matura 2008 poziom rozszerzony cz.1 – arkusz

Matura 2008 poziom rozszerzony cz.1 – arkusz z przykładowymi rozwiązaniami

Matura 2008 poziom rozszerzony cz.2 – arkusz

Matura 2008 poziom rozszerzony cz.2 – arkusz z przykładowymi rozwiązaniami

Matura 2008 poziom rozszerzony – transkrypcja Więcej kliknij tutaj