Magdalena Bednarczyk z ZSP w etapie okręgowym VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej!

W piątek (01.03.2024r.) odbył się etap okręgowy VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej zorganizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Uczennica 3 klasy technikum logistycznego Magdalena Bednarczyk reprezentowała Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w etapie okręgowym województwa lubelskiego. Udział w olimpiadzie wzięło 689 uczniów ze 142 szkół z całej Polski.

Celem głównym olimpiady jest zainteresowanie uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką spedycyjną i logistyczną, upowszechnianie wiedzy i umiejętności logistycznej oraz wykształcenie kompetencji społecznych w zakresie transportu, spedycji i logistyki.  Olimpiada była nie tylko okazją do sprawdzenia umiejętności zawodowych, ale również dawała możliwość zdobycia nowej wiedzy i cennych doświadczeń.

W teście wielokrotnego wyboru przeważały pytania dotyczące nowoczesnych technologii w transporcie i spedycji. Uczestnicy etapu okręgowego zgodnie stwierdzili, że stopień trudności testu znacząco  wzrósł w porównaniu z etapem szkolnym. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 15 marca 2024r. Magdalenie życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!