Kulinarny Konkurs Wielkanocny „Jajko jako gość honorowy stołu wielkanocnego”.

W poniedziałek, 26 marca, w ZSP odbył się Konkurs Wielkanocny. Wewnątrzszkolne, kulinarne zmagania uczniów klas hotelarskich i gastronomicznych odbywały się pod hasłem „Jajko jako gość honorowy stołu wielkanocnego”.

Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele przedmiotów gastronomicznych: Anna Matejek i Jacek Michalak. Do konkursu przystąpiło 10 uczniowskich par, w tym 19 dziewcząt i jeden chłopak. Uczestnicy mieli godzinę czasu na przygotowanie nie tylko potrawy, ale także całego nakrycia. Konkurs rozpoczęła pani dyrektor, Grażyna Dzida. Ocenie podlegał nie tylko smak gotowej przystawki, ale także takie aspekty jak organizacja pracy, postawa kelnera, aranżacja potrawy czy wygląd stanowiska pracy.

Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom i jury w składzie Agnieszka Śledź, Justyna Mitura, Ewelina Wierzchowska, Ewa Mackiewicz oraz Grażyna Dzida stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców. Po długich naradach wyłoniono trzy najlepsze pary. Na najniższym miejscu podium stanęły Aleksandra Romanowska i Magdalena Biernacka z klasy II Technikum Hotelarskiego. Przygotowały jaja nadziewane w awokado z łososiem. Drugie miejsce zajął duet Angelika Kozak i Sylwia Boreczek z klasy III. Dziewczyny zaserwowały pyszną sałatkę z chipsami. Zwyciężył zespół w składzie Paulina Gałach Magdalena Kazimierczak z klasy II. Zaprezentowały wyśmienitą sałatkę wielkanocną.

Pamiątkowe dyplomy otrzymały także panie Ewa Dudek i Elżbieta Dębińska z Turowa. Zaprezentowały one stoisko z ręcznie wykonanymi ozdobami wielkanocnymi i rękodziełem.