Konkurs „Co dawniej u nas jadano? Kulinarne dziedzictwo południowego Podlasia”

ImageRadzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Powiatu Radzyńskiego do udziału w konkursie "Co dawniej u nas jadano? Kulinarne dziedzictwo południowego Podlasia"
Realizacja projektu polega na zebraniu dawnych przepisów na potrawy, ciasta, napoje wraz z opisem czynności, które towarzyszyły przygotowaniom i/ lub historii rodzinnych, które wiążą się z kulinariami. Ma na celu ocalenie niematerialnego dziedzictwa z terenu Powiatu Radzyńskiego i integrację międzypokoleniową.

Image 

Uczestnicy projektu- uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Powiatu Radzyńskiego stworzą ciekawe opowieść o dawnych zwyczajach związanych z przygotowywaniem i spożywaniem potraw, opiszą uroczystości rodzinne i zwyczaje dnia codziennego, przesądy i wierzenia związane z jedzeniem i żywnością., historie słynnych w okolicy kucharzy lub kucharek.(praca o maksymalnej objętości 2 strony A4.Ponadto można dołączyć  przepis wraz z opisem wykonania (maksymalnie 1 strona A4 ), zdjęcia przedstawiające bohatera wywiadu  lub rzeczywistości, której dotyczy praca (1-3).
Spodziewane efekty:
-publikacja najciekawszych przepisów wraz z komentarzami w folderze okolicznościowym
-publikacja nagrodzonych prac na stronach internetowych
-degustacja potraw, przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych  ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim  na podstawie wybranych tradycyjnych receptur
-wystawa zdjęć, przedstawiających spotkania przy stole w dawnych czasach
Termin zakończenia konkursu: 10 października 2016 . Informacje szczegółowe: jolabilska@autograf.pl

Więcej kliknij tutaj