Kolejne sukcesy zawodników MULKS „Technik – Orion”

Image1 czerwca w hali KS „Gwardia” w Łodzi 4 zawodników (2 juniorki młodsze i 2 juniorów młodszych) z MULKS “TECHNIK-ORION” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim przystąpiło do rywalizacji o prawo startu w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo. W zawodach wystartowali wszyscy najlepsi ze strefy warszawskiej (województwa: mazowieckie, łódzkie, lubelskie i podlaskie).Podopieczni trenera Waldemara Podsiadłego wypełnili normę w 100% i wszyscy zakwalifikowali się do turnieju finałowego, który odbędzie się od 12-15 czerwca 2014 r. w Oleśnicy na Dolnym Śląsku. Kamil Samólnik w wadze 55 kg zajął pierwsze miejsce, pewnie wygrywając wszystkie swoje walki, w wadze 50 kg 4 miejscei awans wywalczył Marcin Skarżycki. Nie gorzej walczyły ich koleżanki, w wadze do 70 kg Emila Samólnik zajęła 2 miejsce i pewnie awansowała do grona najlepszych, a Alicja Szewczak w wadze 57 kg wywalczyła 3 miejsce doznając tylko 1 porażki i odnosząc 3 zwycięstwa. Cieszę się, że ubiegłoroczni medaliści Mistrzostw Polski Młodzików Kamil Smólnik i Alicja Szewczak coraz pewniej czują się w gronie juniorów mówi Dyrektor szkoły, Prezes klubu Zdzisław Janus i podkreśla fakt, że wśród 7 reprezentantów województwa lubelskiego, którzy awansowali do OOM, czwórka pochodzi
z Radzynia Podlaskiego. Mamy nadzieję, że ktoś z tej czwórki powtórzy sukces byłej lekkoatletki naszego klubu Oli Trykacz, która w 2008 r. na OOM w Bydgoszczy zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m ppł., jak dotychczas jest to największy sukces zawodnika tego klubu.
Kolejne sukcesy zawodników MULKSKolejne sukcesy zawodników MULKSKolejne sukcesy zawodników MULKS Więcej kliknij tutaj