Kampania „Tydzień chleba w szkole” 2016

ImageFundacja Dobre Życie po raz ósmy  zaprosiła szkoły do udziału w  ogólnopolskiej kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole” Realizację tego projektu zaplanowano w dniach 17-21 października 2016 roku . Celem kampanii jest pobudzenie świadomości prawidłowego żywienia oraz ukazanie walorów smakowych i estetycznych zdrowej żywności. W tym roku  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła  w Radzyniu Podlaskim obchodził mały jubileusz gdyż już piąty raz włączył się do  tej zdrowotnej akcji. Uczniowie klasy II szkoły zawodowej o profilu kucharz  w ramach zajęć warsztatowych   upiekli chleb na zakwasie,   przygotowali  piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Zorganizowano również wystawę naczyń i narzędzi używanych  do pieczenia chleba w dawnych czasach. 20 października 2016 roku cała społeczność szkolna miała możliwość degustacji   upieczonego chleba z  pastą  ciecierzycowo- pomidorową, masła ziołowego i sera salami przekazanego przez Spółdzielnię Mleczarską Spomlek w Radzyniu Podlaskim .Walory smakowe wzbogacały warzywa i zioła. Promując zdrową   żywność nie zapomnieliśmy o smacznych polskich jabłkach. Przeprowadzona akcja promocyjna jak co roku cieszyła się dużym  zainteresowaniem młodzieży, nauczycieli i pracowników szkoły.
Działania uczniów wspierane były przez nauczycieli Małgorzatę Musiejuk i Małgorzatę Tokarską.
Realizacja tej akcji była możliwa  dzięki  finansowemu wsparciu i przychylności  dyrektora szkoły pani Grażyny Dzida

 

GALERIA ZDJĘĆ Więcej kliknij tutaj