Kampania „Tydzień chleba w szkole” 2015

ImageFundacja Dobre Życie po raz siódmy  zaprosiła szkoły do udziału w ogólnopolskiej kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole”. Realizację tego projektu zaplanowano w dniach 16-23 października 2015 roku . Celem kampanii jest zachęcenie uczniów do spożywania zdrowej żywności. Patronat nad kampanią objął Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W tym roku  już po raz czwarty do udziału w kampanii włączył się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła  w Radzyniu Podlaskim. Uczniowie klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz III klasy zasadniczej szkoły zawodowej w ramach zajęć warsztatowych   upiekli chleb na zakwasie, a ponadto przygotowali wystawę ziół oraz piramidę zdrowego żywienia, na której znajdowały się naturalne produkty. 22 października 2015 roku cała społeczność szkolna miała możliwość degustacji   zdrowego chleba z dodatkami różnych past:  ciecierzycowo- pomidorowej, ciecierzycowo-ziołowej, ciecierzycowo- czosnkowej,  rybnej oraz  masła ziołowego .Walory smakowo wzbogacały warzywa i zioła.

Promując zdrową   żywność nie można zapomnieć o  smacznych polskich jabłkach,które również znalazły się na stołach. Celem akcji było pobudzenie świadomości prawidłowego żywienia oraz ukazanie walorów smakowych i estetycznych zdrowej żywności. Poczęstunek został przygotowany dla całej społeczności szkolnej. Przeprowadzona akcja promocyjna cieszyła się dużym  zainteresowaniem młodzieży, nauczycieli i pracowników szkoły.
Realizacja tego „ chlebowego” przedsięwzięcia była możliwa dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli Pani Małgorzaty Tokarskiej i Małgorzaty Musiejuk  oraz finansowemu wsparciu i przychylności  dyrektora szkoły pani Grażyny Dzidy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej kliknij tutaj