Kamil Samólnik Mistrzem Polski

ImageSiedmiu zawodników (2 młodziczki i 5 młodzików) z MULKS “TECHNIK-ORION” przy ZSP Radzyń Podlaski walczyło 26 maja 2012 r. w Łodzi w Otwartym Pucharze Polski będącym równocześnie 2 Międzynarodowymi Mistrzostwami Młodziczek i Młodzików w Judo. W imprezie oprócz najlepszych zawodników z Polski startowali reprezentanci Łotwy, Litwy, Estonii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Znakomicie spisał się nasz zawodnik Kamil Samólnik aktualny Wicemistrz Polski młodzików, który zajął pierwsze miejsce w kat. 38 kg. W drodze do I miejsca m. in. pokonał aktualnego mistrza Polski i był to rewanż za  Mistrzostwa Polski w Krakowie.

2 Międzynarodowe Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w Judo 

W tej samej kategorii wagowej walczył Marcin Skarżycki, który po wygraniu pierwszej walki w następnych trafił na aktualnego Mistrza Polski a następnie późniejszego zdobywcę 3 miejsca i ostatecznie zajmując 9 miejsce.Bardzo dobrze zaprezentowała się także  Alicja Szewczak, która w bardzo mocno obsadzonej wadze 48 kg zajęła 5 miejsce przegrywając z bardziej utytułowanymi zawodniczkami, 5 miejsce zajęła Emila Samólnik w wadze do 70 kg,
a 9 w wadze 56 kg  Jędrzej Dudek. Drużynowo zawodnicy MULKS “Technik – Orion” uplasowali się na 6 miejscu.

2 Międzynarodowe Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w Judo2 Międzynarodowe Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w Jud 

 

Więcej kliknij tutaj